banner539

banner526

banner533

banner513

Pakistan Heyeti Trabzon’dan Memnun Ayrıldı

Trabzon 31.10.2017, 12:53
Pakistan Heyeti Trabzon’dan Memnun Ayrıldı

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Pakistan Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik ve beraberindeki milletvekili heyetinin Trabzon’dan memnun ayrıldığını söyledi.


Pakistan- Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, Pakistan Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik ve beraberindeki milletvekili heyeti çeşitli ziyaret ve temasların ardından Trabzon’dan ayrıldı. Heyetin Trabzon programını değerlendiren Türkiye-Pakistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, heyetinin Trabzon’dan memnun ayrıldığını söyledi.

İki ülke açısından Trabzon temaslarının çok faydalı geçtiğinin altını çizen Milletvekili Balta “Pakistan Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik ve beraberindeki milletvekili heyeti Trabzon’umuzda bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundular. Valimiz ve Büyükşehir Belediye başkanımız ile görüştüler. Ticaret ve Sanayi odasında Trabzonlu işadamlarımızla bir araya gelerek iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin ilerlemesi konusunda daha somut adımlar atılması için harekete geçeceklerini söylediler. Trabzon’un tarihi ve kültürel yerlerini gezen heyet Trabzonspor’umuzun Galatasaray maçını da stadyumdan izleyerek tezahüratlarıyla destek oldular. Trabzon ve ülkemiz adına çok faydalı bir program olmuştur. Heyet Trabzon’dan her yönüyle memnun ayrıldı” dedi.

Pakistan Heyeti Trabzon’dan Memnun Ayrıldı

Türkiye ile Pakistan arasında çıkar ilişkisi değil, gönül ve kardeşlik ilişkisine dayanan bir bağın bulunduğunu ifade eden Milletvekili Balta sözlerini şöyle sürdürdü: “Pakistan’ı görmeden onları sevdik. En zor zamanlarımızda bizimle oldular. Biz de onların en zor zamanlarında yanlarında olduk. Bu güzellik, bu beraberlik bu kardeşliğin yanında bundan sonra ticaret hacmimizde artacaktır. Başta Ticaret ve Tekstil bakanı Muhammed Pervaiz Malik olmak üzere Pakistan’lı tüm milletvekili kardeşlerimize ve heyette bulunan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca programa katkılarından ötürü başta İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu olmak üzere Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu, Gençlik Kolları Başkanı, Sefa Küçükali, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şadan Eren, Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu, Albayrak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, Trabzon Limanı Genel Müdürü Muzaffer Ermiş’e ve tüm Trabzonlu hemşerilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” 

Pakistan Heyeti Trabzon’dan Memnun Ayrıldı


Pakistan- Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, Pakistan Ticaret ve Tekstil Bakanı Muhammad Pervaiz Malik’ te yaptığı açıklamada "milletvekili arkadaşlarım ve heyetimizin tümü Trabzon programından çok memnun kaldık. Her yönüyle ülkemiz adına faydalı bir program gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Pakistan ve Türkiye birbirine ne zaman ihtiyaç duysa yardıma koşar. Bu ziyaret bizim için büyük fırsattı.  Sıkı ilişkilerimizin programla daha da gelişti. Trabzon’u çok sevdik. Trabzonspor’u çok sevdik. İnsanını çok sevdik. Sıcakkanlı cana yakınlar. Bu programın gerçekleşmesinde büyük emekleri olan bizleri bir an olsun hem Ankara’da hem memleketi Trabzon’da çok iyi ağırlayan Sayın Muhammet Balta’ ya çok teşekkür ediyorum. Milletvekili arkadaşlarım adına herkese selam ve saygılarımı iletiyorum” diye konuştu.  

Pakistan Heyeti Trabzon’dan Memnun Ayrıldı

Pakistan Heyeti Trabzon’dan Memnun Ayrıldı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@