7m


7m

hyundai

Ortahisar’dan eğitime 11 Milyon

Başkan Ahmet Metin Genç'ten 2020-2021 Eğitim Öğretim dönemi mesajı.

Trabzon 14.09.2020, 13:23 14.09.2020, 13:30
Ortahisar’dan eğitime 11 Milyon

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 2020-2021 Eğitim Öğretim döneminin başlaması ve İlköğretim haftası sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Genç pandemi sürecinde eğitim öğretimin uzaktan olması nedeniyle öğrencilerin okullarını bir hayli özlediklerinin farkında olduğunu ifade etti.

Genç, “Aynı şekilde öğretmelerde öğrencilerine kavuşmak için adeta gün sayıyorlar. 21 Eylülde yüz yüze başlayacak olan okullarımızda tüm hazırlıklar tamamlandı bu zaman zarfı içerisinde çocuklarımızın bir an önce eğitime başlayabilmesi için maske, mesafe ve hijyen kurallarına bir an önce uymamız gerekmektedir. Ortahisar Belediyesi olarak çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alabilmesi için iyi koşullarda eğitim görebilmeleri gerekiyor. Belediye olarak elimizi hep taşın altına koyduk. 6 yılda eğitime 11 milyonluk bir katkı sağladık. Eğitime yapılan yatırımın en büyük sermaye olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda çalışmaya devam ediyoruz“ dedi.

Başkan Genç mesajında; çocukların, velilerin, öğretmenlerin ve yöneticilerin yeni eğitim ve öğretim yılını kutlayarak; “Türkiye Cumhuriyeti olarak muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak istiyorsak, her şeyden önce millet bilincine sahip, bayrağının kıymetini ve değerini bilen, onun ilelebet göklerde dalgalanmasını sağlama noktasında gereğini yapabilecek, vatan sevgisiyle dolu insanları yetiştirmemiz gerekmektedir. İşte bu noktada eğitim ve öğretim bir ülkenin varoluşu noktasındaki en önemli etkendir. Eğitim ve öğretim hayatında önemli bir yere sahip olan ilköğretim ise anaokulu eğitiminden sonra uzun bir yolun başlangıç noktası olarak görülmelidir. Güçlü ve kalkınmış Türkiye'nin hedeflerine en hızlı şekilde ulaşabilmesi ve bu gücünü muhafaza edebilmesi için çocuklarımızı iyi bir eğitimle yetiştirmemiz gerekmektedir. Çocuklarımızın alacağı iyi eğitim, güçlü ve büyük Türkiye'nin yarınlarına yapılacak en büyük yatırımdır. Bu duygu ve düşüncülerle öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz,- ve ailelerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza en içten sevgi ve başarı dileklerimizi sunuyor, İlköğretim Haftasının ve yeni eğitim öğretim yılının vatanımıza, milletimize ve kentimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Ortahisar’dan eğitime 11 Milyon

Ortahisar’dan eğitime 11 Milyon

Ortahisar’dan eğitime 11 Milyon


Yorumlar (1)
doğan yıldız 2 yıl önce
eğitim mi kaldı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@