alexa metrics

banner536

Ortahisar Ermenistan'dan kurtarılan Şuşa ile kardeş oluyor

Başkan Genç meclis toplantısında açıkladı. “Şuşa’ya kardeşlik teklif ettik”

Trabzon 08.11.2021, 16:17
Ortahisar Ermenistan'dan kurtarılan Şuşa ile kardeş oluyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin 08/11/2021 tarihli meclis toplantısına katılan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ermenistan işgalinden kurtarılan Azerbaycan’ın Şuşa şehri ile kardeş belediye olmak için teklif yaptıklarını dile getirdi. 

“ZAFERİN EN ÖNEMLİ KAZANIMI ŞUŞA”  

Azerbaycan devleti tarafından Karabağ'ın azat edilişinin yıl dönümü olan 24-28 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen bir dizi etkinliğe katıldığını belirten Başkan Genç, savaştan sonra Şuşa’yı ilk ziyaret eden belediye başkanı olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

“TÜRKSOY (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) daveti üzerine 30 yıllık Ermeni işgalinin ardından Azerbaycan ordusu tarafından azat edilen Şuşa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 1.  yıl dönümü etkinliklerine katıldım. Azerbaycan’da çok sıcak karşılandık. Azerbaycan’da kendimizi gerçekten de evimizde hissettik. Burada bir dizi etkinliğe katıldık. Sehitliği ziyaret ettik. Düzenlenen törenlere iştirak ettik. Azerbaycanlıların yakın ilgi ve alâka göstermelerinden ziyadesiyle memnun olduk. Türkiye-Azerbaycan kardeşliği her gün daha da güçleniyor. Biz iki devlet, tek milletiz. Azerbaycanlı kardeşlerimize her platformda destek olduk, bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Türkiye ve Azerbaycan’ın güçlü işbirliği dış güçlerin bölgeyle ilgili politikalarını sekteye uğrattı. Soy, kültür ve din birliği içinde olduğumuz Azerbaycan’ın Şuşa şehrinin yöneticilerine kardeş şehir olmamıza yönelik tekliflerimizi ilettik. İnşallah gerekli yasal prosedürler ve mevzuat tamamlandıktan sonra Azerbaycan’ın şanlı zaferinin en önemli kazanımı olan Şuşa şehriyle de kardeş şehir olacağız.” 

Ortahisar Ermenistan'dan kurtarılan Şuşa ile kardeş oluyor

Ortahisar Ermenistan'dan kurtarılan Şuşa ile kardeş oluyor
 


Yorumlar (1)
Ali KAYA 3 ay önce
Bu milletin öz evlatlarına mankurt diyen bu zihniyet ne olsa yapar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@