banner526

banner533

banner535

Ortahisar Belediyesi’nde Uzunsokak, Doğalgaz ve Çukurçayır sorunları gündem oldu..

CHP’li meclis üyesi Cüneyt Zorlu; “Uzunsokak’ta mazgallardan pis koku geliyor”, “Çukurçayır’a acil itfaiye ve asayiş binası lazım”, “AKSA Doğalgaz 5 yılda yapması gerekeni 14 yılda yapamadı! Bu firmayı kim koruyor?”

Trabzon 02.12.2019, 15:07 02.12.2019, 15:20
Ortahisar Belediyesi’nde Uzunsokak, Doğalgaz ve Çukurçayır sorunları gündem oldu..

Haber61/Haber Servisi - Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ilk oturumunda konuşan CHPli Meclis Üyesi Cüneyit Zorlu, Çukurçayır’ın sorunlarını gündeme getirdi. 

ASAYİŞ VE  İTFAİYE YAPILMALIDIR 

Eğitim, ulaşımda, alt yapıda büyük sıkıntılar yaşandığını ifade ederek şunları söyledi; "Asayiş ile ilgili karakol binası yapılmalıdır. Yol problemini çözemeyeceği anlaşılmıştır pratik çözümlerle trafik rahatlatılabilir. Kaymaklı yolunun genişletilmesiyle trafiği daha işler hale getirebiliriz.

Lise yapılması gerekiyor. İtfaiye binası yapılmalıdır. Biri yüksek merdivenli iki araç bekletilmelidir.”

İNSANLAR BURUNLARINI TUTUYORLAR

Mazgallardan gelen pis kokularla ilgili şunları kaydetti;

“Uzunsokak’ta ters rüzgardan mazgallardan kötü kokula geliyor. Çözüm önerilerini söyledik. Bir kaç günde çözülecek bir konuyu neden çözmüyorlar. Eğer çözemiyorlarsa biz teknik destek veririz.  Insanlar burunlarını kapatarak geçiyorlar.”

BU FİRMAYI KİMLER KORUYOR?

Doğalgaz sorunları noktasında da söz alan Zorlu, “Doğalgaz 2006 yılında ihale edildi. Şartnamesinde yer alan maddeye göre 5 yılda bitirilmesi gerekiyordu. O dönem bizde Trabzon’da ortak firmalardan biri idik. Bizde ihaleye girdik. Bu nedenle biliyorum.  AKSA taahhütünü yerine getirmedi. Başlayalı 14 yıl oldu hala bitiremedi. Hala bir çok yerde eksikleri var. Aksa doğalgaza neden ceza kesilmiyor? Bunu merak ediyorum? Bu firma neden korunuyor. Bu konuda memnun olan bir Allah’ın kulu yoktur. Bakanlıkları ilgili kurumları göreve çağırıyorum. Siz de gereğini yapın sayın başkanım." dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Pazarkapı 9 ay önce
Pazarkapıdaki kentsel dönüşüme ne oldu ? Hani kentsel dönüşüme alınmıştı Ticaret Borsasının ordaki alan?
Murat 61 9 ay önce
Boztepe de kaç binlerce daire iş yeri satıldı kaç trilyon tapu harcı alındı.. binlerce su, elektrik,doğalgaz telefon hattı var dünya vergi KDV ,emlak vergisi çöp vergisi,tabela vergisi binlerce aracin taşıt vergisi , uyduruk trafik cezaları vs.vs.ama gelin görün ki bu kadar toplanan paralara rağmen bir turistlik kızlar manastırı, Boztepe çay bahçesi ve en önemlisi biz vatandaşın adam gibi bir yolu yok yok yok yapılacağı da yok ...biz teleferik ten geçtik o size kalsın bir daha ki seçime kullanırsınız.... saygılarımla
aksamaduru 9 ay önce
Aksa pişmanlıktır. Mecburuz bizi mecbur bırakanlar utansın. Hükümet tarafından kollanıyor yani açık açık konuşsana.
Xxx 9 ay önce
Aksayi kimin korudugu belli.mali musavirler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@