7m

7m

hyundai

tamfinans

Ortahisar Belediye Başkanı Genç, yetimlerle iftarda buluştu

Ahmet Metin Genç, yetim çocuklara hediye dağıttı.

Trabzon 12.06.2017, 11:32
Ortahisar Belediye Başkanı Genç, yetimlerle iftarda buluştu

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yetimlere iftar yemeği verdi. Çok sayıda yetimin katıldığı iftar yemeğinde Başkan Genç, yetim çocuklarla tek tek ilgilenerek onlara çeşitli hediyeler verdi. 


Davetlilere hitabında İslâm dininin ve onun yüce Peygamberi Hz. Muhammed'in yetimleri doyurmayı ve giydirmeyi teşvik ettiğini belirten Başkan Genç, "Ramazan; rahmet ayı, bereket ayı, birlik, beraberlik ve dayanışma ayıdır. Biz geçmiş yıllarda olduğu gibi bu Ramazan ayında da yetim kardeşlerimizle iftar yapmayı uygun gördük. Çünkü, biz kendisi de bir yetim olan bir Peygamberin (SAV) ümmetiyiz. O nedenle Hz. Peygamberimizin (SAV) bu doğrultuda bütün Müslümanlara verdiği öğütlere riayet ederek çalışmalarımızı yürütüyoruz, yürütmeliyiz. Çünkü Hz. Peygamber Efendimiz (SAV) buyuruyor ki, "Cenab-ı Allah'ın en çok sevdiği sofra, yetime ikramın yapıldığı sofradır." Yetimlere her zaman kapımız açık. Dolayısıyla Ramazan ayında bu sofralarımızı beraber paylaşıyoruz. Ve paylaştığımız bu sofralardan dolayı inanıyorum ki aldığımız dualarla, feyizle ve bereketle beraber Cenab-ı Allah bizlerin işlerini daha kolaylaştırıyor, daha hayırlı hale getiriyor. Ben bu nedenle bu soframıza icabet eden bütün hemşerilerimize çok çok teşekkür ediyorum." dedi.  

"BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR"

Türkiye'nin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Genç, "Cenab-ı Allah bu Ramazan ayı hürmetine ülkemizin birliğini beraberliğini bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Yanı başımızda olan olayları birebir yaşayıp görüyoruz. O nedenle Türkiye'mizin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bu vesileyle Ramazan ayınızı bir kez daha tebrik ediyorum. Yaklaşan Kadir Gecenizi de kutluyorum. Cenab-ı Allah hepimize Ramazan Bayramı'na sağlıkla, huzurla ve mutlulukla kavuşmayı nasip etsin. Nice nice Ramazanlarda bu sofralarda sizlerle olmak dileğiyle, hepinize hayırlı akşamlar diliyorum." diye  konuştu.


Ortahisar Belediye Başkanı Genç, yetimlerle iftarda buluştu
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@