Örs'ten havalimanlarında alınan o ücretlere tepki!

İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs açıklamalarda bulundu.

Örs'ten havalimanlarında alınan o ücretlere tepki!

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri’nin yurt dışı uçuşlarında “güvenlik ücreti” adı altında içinde Trabzon’un da bulunduğu Havalimanlarında yolcu başına 3 Euro ücret alınması kararına tepki gösterdi.

Dr. Hüseyin Örs, DHMİ’nin bu kararında bazı illerde 1 Euro, bazı illerde de 3 Euro “güvenlik ücreti” alınması kararına ilişkin yaptığı açıklamada “Alınan bu karar nerden bakarsanız bakın, yanlıştır. Uygulamanın tümü yanlış olduğu gibi iller arasında olumsuz algılamalara sebebiyet verecek farklı ücret talep edilmesi abesle iştigaldir. İçinde Trabzon’un da olduğu illerde “güvenlik ücreti” adı altında 3 Euro, diğerlerinde 1 Euro ücret alınmasında kriter nedir? Yani 1 Euro’luk Havalimanları daha güvenlikli, 3 Euro’luk Havalimanları daha güvenliksiz midir ki;  böyle bir karar alınmıştır. Trabzon’un güvenli olmadığı algısı yaratacak bu uygulama ile ne amaçlanmaktadır? Hem ülkemizin hem de Trabzon’un dışardaki imajına zarar verecek bu uygulamadan bir an önce vazgeçilmelidir.” dedi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, son yıllarda turizmde Bölgenin parlayan yıldızı konumuna gelen Trabzon’un bu kararla adeta önünün kesilmek istendiğini iddia ederek “Trabzon’un geleceği turizmde diyoruz. Daha öncede Trabzon hattında uçak biletlerinin pahalı olduğunu dile getirmiş, buna yetkililerin bir çözüm bulmasını istemiştik. Konu ile ilgili haklı taleplerimiz karşılık bulmadığı gibi şimdi de yeni bir oldu bitti ile karşı karşıyayız. Trabzon’un sesine kulak vermeyenlere sormak istiyorum: Trabzon’a bir “garez”iniz mi var?" dedi. 

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs açıklamasında “Bundan önceki yıllarda uygulanmayan bu dış hat yolcu güvenlik tarifesine neden ihtiyaç duyulmuştur? Şimdiye kadar yapılan güvenlik uygulamalarından farklı, ilave bir güvenlik uygulaması ile maliyetleriniz mi artacaktır? Havayolu şirketlerinin söz konusu dış hat yolcu güvenlik ücretini yolcu biletlerine nasıl yansıtacağını öngörüyorsunuz” diye sordu.

Örs, konuyu İYİ Parti olarak Meclise taşıdıklarını ve 21 Aralık 2018 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına soru önergesi verdiklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 13:44


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
tolga
tolga - 4 hafta Önce

Sayın Örs'ü tebrik ederim .Şu trabzonumuzun sıkıntılarını ondan başkası dile getirmiyor.

İsa Sayar
İsa Sayar - 4 hafta Önce

Peki bu ücret kalktıktan sonra havalaminanına bir saldırı olursa sorumluluğu da alacak mısınız? Neden havalimanlarının güvensiz olmasını istiyorsunuz?

Emre AK
Emre AK - 4 hafta Önce

Bu milletin bu kadar derdi varken
Adam yurt dışına uçanların neden 1 değilde 3 euro verdiğini mecliste konuşuyo sana hakkım haram olsun

AHMET KAMİLOĞLU
AHMET KAMİLOĞLU - 4 hafta Önce

EMRE AK KARDEŞ, ADAMIN NE DEDİĞİNİ OKUDUN MU? ADAM TRABZON'UN SANKİ DAHA GÜVENLİKSİZ BİR İLMİŞ GİBİ GÖSTERİLMESİNE İTİRAZ EDİYOR. ÖNCE NE DEDİĞİNİ OKU, SONRA YORUMUNU GÖZDEN GEÇİRECEĞİNE İNANIYORUM...

SALİH
SALİH - 4 hafta Önce

Konuşmak bedava

bordo bereli 61
bordo bereli 61 - 4 hafta Önce

3 euro alinması nı olmasın i isterim her illerde. Cünkü ucunda Güvenlik olmasi şart terör belasini nasil önlüyeceksinis bilhasa Güvenlik görevlilerin ücretleri attırılması lazım.Yani örs kardeş bu türkiye için güzel bir kaynak

banner421

banner443