Örs "Bu fiyat elele-başbaşa fiyatıdır"

Hüseyin Örs Fındık fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Örs "Bu fiyat elele-başbaşa fiyatıdır"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatları ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs "Bu fiyat el ele, başbaşa fiyatıdır." dedi.

Örs, açıklanan fiyatın üreticinin beklentilerinin altında olduğunu ifade ederek "2018 yılında yaşanan bir dram var. Gecen yıl TMO devreye sokulmamış, üretici elindeki ürünü yok pahasına sattıktan sonra fiyat açıklanmıştı. Bu fiyat yeter mi? Yetmez ama Sayın Cumhurbaşkanın hasat öncesi fiyat ilan etmesini önemsiyorum." dedi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs konu ile ilgili yaptığı açıklamada "2018'de sütten ağzı yanmış bir fındık üreticisi var. Güven sıfırlanmış. Fındıkçı yoğurdu üfleyerek yeme noktasında. TMO hasat sonrası alımlara hemen başlamalı. Fındik üreticisinin parasını geciktirmeden ödemeli." diyerek uyarıda bulundu.

Örs, fındıkta kota uygulamasının da gözden geçirilmesini istediği açıklamasında "Bu yıl maşallah rokelte yüksek görünüyor. Dönüm başı 80 kg. kotası, tekrar gözden geçirilmeli, en az 150 kg olarak belirlenmeli." dedi.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent
Bülent - 9 ay Önce

Hüseyin Örs’ü tebrik ediyorum her platformda Trabzon’un sesi oluyor

Barış
Barış - 9 ay Önce

fındık kansere karşı en etkili koruyucu gıda. Herkes yılda bir kilo fındık yemiş olsa 80 milyon kilo fındık yer. ve kanserin on yılda kökü kazınır. italyalanrda 2 dolara alıp 80 dolara satamaz.

SIRADAKİ HABER