Ordu’ya kadın eli değdi

Ordu İş Kurumu’nun gerçekleştirdiği Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Altınordu Belediyesi’nde 48 kadın, 125 erkek olmak üzere toplam 173 temizlik işçisi istihdam ediliyor. Proje kapsamında 13 kadın, ilçenin en işlek caddelerinden olan Sırrıpaşa

Trabzon 28.11.2015, 13:44
Ordu’ya kadın eli değdi

Ordu İş Kurumu’nun gerçekleştirdiği Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Altınordu Belediyesi’nde 48 kadın, 125 erkek olmak üzere toplam 173 temizlik işçisi istihdam ediliyor. Proje kapsamında 13 kadın, ilçenin en işlek caddelerinden olan Sırrıpaşa ve İsmetpaşa Caddesi üzerinde çalışarak her gün süpürge ile caddeleri süpürüp temizlerken 35 kadın da parklarda görevli bulunuyor.

“HALK BİZE ALIŞTI”

Kadın temizlik işçilerinden Seyhan Topaloğlu, ilk günlerde çekingen olsalar da sonra alıştıklarını belirterek, “Zaten ev hanımı olarak bu işlere yabancı değiliz. Herkesin belli bir bölgesi var. Herkes bölgesini biliyor ona göre çalışıyor. Günde 8 saat çalışıyoruz. Halk bize alıştı. Temiz şehir, temiz sokak için çalışıyoruz. Evimize, eşimize, çocuklarımızın okul masraflarına katkı olsun diye çalışıyoruz.Şu anda bir problem yok. İnşallah daha iyi olur” dedi.
Temizlik işçilerinden Tülay Aktepe ise ev ekonomisine katkıda bulunmak için çalıştığını belirterek, “Bir sorun yaşamadık. Şu an her şey iyi gidiyor” diye konuştu.

“ŞEHRE KADIN ELİNİN DEĞDİĞİNİ HİSSEDİYORUZ”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, daha önce caddelerin erkekler tarafından temizlendiğini, ancak daha titiz olmaları sebebiyle bu tür temizlik işlerinde kadınların çalıştırıldığını kaydetti. Kadın işçilerin güvenli olan park, bahçe, ana cadde gibi alanlarda görev yaptığını belirten Tekintaş, “Özellikle hijyenik olması gereken park, bahçe ve caddelerimizi hanım kardeşlerimizin eliyle temiz tutmaya gayret ediyoruz. Gerçekten de hanım elinin farklılığını hissediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@