banner556

Ömer Hacısalihoğlu: Durmak yok özelleştirmeye devam!

CHP Trabzon il Başkanı Ömer Hacısalihoğlu Koronavirüsa tedbirleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Trabzon 27.03.2020, 14:32
Ömer Hacısalihoğlu: Durmak yok özelleştirmeye devam!

Dünyayı saran ve Türkiye'de de etkisini gösteren Koronavirüs salgını ile alakalı alınan  önlemler konusunda açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu "Hava yolu şirketleri için uygulanan KDV indirimi gıda ve temizlik hijyen malzemeleri için olmalı değilmiydi?" sorusunu sordu.

Hacısalihoğlu şu ifadeleri kullandı "Covid19 virüs alarmı sonrası, sürekli olarak "EVDE KAL TÜRKİYE"  uyarısı yapılıyor bu uyarıyı takdirle karşılıyoruz. Ancak; insanlar evde kaldıkça işyerleri kapalı, esnaf sıkıntılı, kira, sgk, vergi vb.. borçlarla ilgili  devletten tatmİn edici bir ekonomik paket açıklanmamıştır. Hava yolu şirketleri için uygulanan KDV indirimi gıda ve temizlik hijyen malzemeleri için olmalı değilmiydi?Banklalardan kullanılacak kredilerde vergi ve sgk borcu olmama kuralı aranıyor. Sizce kaç işletme böyle borçsuz durumda? Vatandaş evde kaldıkça, doğalgaz ve elektrik kullanımı artıyor peki neden indirime gidemiyoruz?  Nedeni oldukça basit; çünkü hepsi özel! Biz sosyal Devlet ve Devletçilik anlayışı dedikçe, siz bizi sermaye karşıtı sandınız. Şimdi gelinen  nokta, temel ihtiyaçların bir kısmında devlet tekelinin olmasının gerekliliğinin anlaşılması açısından önemlidir.
DEVLETÇILİK ilkesini ve SOSYAL DEVLET anlayışını uygulayacak tek parti CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR." 

Yorumlar (5)
MST 11 ay önce
KDV indirimi olsa ne olur. Sanki uyan esnaf var. Şu anki durumda bile fırsat bu fırsat kendi kendilerine ürünlere zam yapıyorlar.
Murat 11 ay önce
İndirim mi bu akp zihniyeti mi daha şimdi benzin e zam yaptılar
Muallim 11 ay önce
Bu dedikleriniz olmaz,,,sonra kanal istanbulu hangi parayla yapalım
Elif 11 ay önce
Tamam ilk önce ibb de ekreme bir söyle su faturalarını indirsin. 6 ay erteleyip 18 ay taksitle alsın. Hadi buyur. Devlete, şirketlere söylerken güzel, sırtında kefe yok. İşte istanbul sizde buyur uygula. Nasılsa israfı önledi. Akp nin boşa harcadığı milyonlar cepte. Para içinde yüzüyor olmalı. Bir su faturası ne eder ki ona değil mi. Ama kendinize gelince yooook. Hep siyasi lakırdı. Önce sen bir yap bakalım olabiliyor mu. Olmuyor sa hükümetten isteme sebebin nedir.
Mert 11 ay önce
Bu yalanlara inanma ey halkım. Neden mi yalan. Çok basit. Hiçbir şey bedava değil. Şöyle. Doğalgaz ve elektrik neden özelleşti diyor ya. Anlattıkları iyiki özelleşmiş dedirtiyor. Yıllardır ülke bu sıkıntıyı çekti. Bunun dediği gibi faturaları devlet ödedi diyelim. Milyarlarca lira açık. Sonra adı görev zararı. Sonra bütçeden pay aktar. Sonra para yok. Sonra imf ye git borç al. Sonra faiz öde. Ana parayı geçsin. Sonra malum memuruna maaş ödeyemeyip almanyada para dilenen ecevit. Işte bunlar iyiki iktidar değil. Bugün ödemeyeceğin 100 lira fatura sana yarın 1000 liraya patlayacak. Bugün bir kaç bin kişi belki batar ama bunların söylediği memleketi batırır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@