Ömer Çelik'ten Bahar Ayvazoğlu açıklaması: Ahlak dışı imalarla dolu yazıyı kınıyoruz

AK Parti Sözcüsü Çelik: "Trabzon Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu ve ailesini hedef alan, ahlak dışı imalarla dolu yazıyı kınıyoruz"

Trabzon 18.06.2020, 23:50
Ömer Çelik'ten Bahar Ayvazoğlu açıklaması: Ahlak dışı imalarla dolu yazıyı kınıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Trabzon Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu ve ailesini hedef alan, ahlak dışı imalarla dolu yazıyı kınıyoruz. Söz konusu olan, siyasi veya idari tasarruflarla ilgili bir eleştiri değil, kadına dönük şiddet ve iftiradır." ifadelerini kullandı.

Çelik, Twitter hesabından, bir gazetede yer alan, Ayvazoğlu'na yönelik yazıya ilişkin paylaşımda bulundu. Söz konusu yazıyı eleştiren Çelik, şunları kaydetti:

"Trabzon Milletvekilimiz Ayvazoğlu ve ailesini hedef alan, ahlak dışı imalarla dolu yazıyı kınıyoruz. Söz konusu olan, siyasi veya idari tasarruflarla ilgili bir eleştiri değil, kadına dönük şiddet ve iftiradır. Defalarca söyledik, aile meselesi her türlü siyasi tartışmanın dışında tutulmalıdır. Maalesef siyasi alanda ya da eleştiri çizgisinde durma yetenekleri olmayanlar, aile kavramlarına saygısızca şiddet uygulamaktadır. Söz konusu olan, bir siyasi tartışma ya da gazetecilik faaliyeti olarak eleştiri değildir. Ahlak dışı imalarla dolu, kuvvetle kınanması gereken ve bir kadının saygınlığını hedef alan bir şiddettir. Bu iftira ve şiddet girişimini mahkum ediyoruz."

Çelik, bu iftiraya destek veren siyasilerin, kendileri için bir utanç üretmiş olacağına işaret ederek, "Kadınlara dönük iftira ve şiddete karşı durmak, ilke meselesidir. İftiranın ve şiddetin sözcülüğünü yapmak, ahlaksızlığın paydaşı olmaktır." ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (37)
yorumcu 1 yıl önce
Saaygi ozturkun yazisinda ne hakaret ne iftira ne de siddet var.Bir adamin kapi bekciliginden ust duzey burokratliga nasil ve ne sekilde yukseldigini ana hatlariyla anlatan bir yaziydi.Ben yazida hic bir ahlak disi unsur bulamadim.İktidardakiler Basarisizlik ve beceriksizlikleri ne zaman ortaya ciksa din,iman,ezan,bayrak,feto,cehape gibi argumanlar one surup odak noktasini degistiriyorlar.Bu konudada liyakatsizligi bizim milletin hassas oldugu konuyla yani NAMUSLA kamufle etmeye calisiyorlar.Yemeyin artik bunlari lutfen diyorum.
mehmet 1 yıl önce
s.Ömer Çelik yazilanlar dogrumu dogru degilmi, bunada cevap ver.
61 burası 1 yıl önce
hayırlı işleeerrr! 18 yıldır sizi yeteri kadar doyurduk ceplerinizi doldurduk artık diyet ödeme vakti!
Haber 1 yıl önce
Çumhurbaşkanı eğer Ankara atıyorsa Hata Erdoğan da gereğini yapsın görevden alsın. Bahar da milletvekili olmayacak. Milleti salak yerine koydunuz. Süleyman soylu da yeter artık ya istifa et yada görevden alınsın. Kimse bu yükseliş doğru yanlış izah etmiyor. Saygı öztürk sevmem ama yazılan doğru
Fetih 1 yıl önce
Yazıda yalan yada iftira olan ne var? Kim sizin düzeninizde torpil yok diyebilir. Kendim özel sektörde bile yaşadım bunu. Bahar ayvazon yardımcısından söz etmiş adam konuyu başka yerlere taşıma çabası bu başka hiçbir şey değil. Gerçekler acıdır ve er geç ortaya çıkar. Kim namuslu kim namussuz günü grlince halk bu size söyler. Yapıyorsunuz torpilleri bari yağ gibi su üstüne hemde konuyu saptırarak çıkmaya çalışmayın
Anlamadım 1 yıl önce
Ahlak dışı tarafı ne evlenip boşanmak ayıp mı. Olabilir maalesef boşanmak normal oldu. Siz böyle yükselişi izah edin.bir insan nasıl bu kadar hızlı yükselir, Baharı bakan, Aliyi milletvekili yaparlar
Ts 1 yıl önce
Hiç der utanmadan konuşuyorlar yazilanda yanlış varsa dava açin
Ts 1 yıl önce
Yahu adamın yazdığı yazıyı okudum olduğu gibi anlatıldı bunu açığa çıkmasını kabullenemiyorsunuz buda milyonda biri hep oyle yapıyorsunuz sade siz değil tüm partiler hükümet olunca yatkiui eline geçiren aynı sını yapıyor. Bunlar önemli ama asıl önemli olan işsizlik hat safhada asıl gariplik işe alınanlar hep fuzuli al kafirden borcu dağıt yatanlara nereye kadar her çalışan aldığını hak etmeli idareciler onları calışacklar düzeni kurali kendi çikarlsrınızdan başka bir şey düşünmezler sonu kotü olacak bu işin millet ha bire borçlandırılıyor bayağı borç esiri.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@