Oltan fındık alımını bırakıyor

"Fındık fiyatı çıktığında Allah'tan,  düştüğünde bizden sayanlar var ise onlar için kötü bir haber değildir. "

Trabzon 05.03.2017, 11:33
Oltan fındık alımını bırakıyor
Dünya üretim ve ticaretinin büyük kısmının Türkiye'de olduğu fındıkta, sektörün bilinen isimlerinin başında gelen Orhan Oltan, Ferrero adına üstlendiği fındık alım işini yakında bırakacağını açıkladı.

Ordu'da yerel bir televizyona açıklamalarda bulunan Ferrero bünyesindeki fındık ihraç rekortmeni Oltan Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Orhan Oltan; "Ferrero için fındık alım işini bu sezon son olarak yapıyorum. Temmuz ayı gelmeden, benim artık fındık alım işine katkım olmayacak" dedi.

Fındık ile özdeşleşmiş bir hayatı ve ismi olduğu için "Bunun benim için kötü ve üzücü bir haber olması lazım" diyen Orhan Oltan konu ile ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Ama, esprili bir şekilde ifade edecek olursam, fındık fiyatı çıktığında Allah'tan,  düştüğünde bizden sayanlar var ise onlar için kötü bir haber değildir. Ancak yine de umarım böyle sayanlar yoktur. 33 yılını fındığa vermiş ve bundan ekmek yiyen bir insanın Türk üreticisinin mağdur olmasını istediğinin düşünülmesi doğru değildir."

Fındığın kendisi için 33 senelik tutkulu aşk olduğunu vurgulayan Orhan Oltan;  "Benim tek sevdam fındık idi. Asla bırakmayı düşünmüyordum. Ama son 2 yıldır maalesef hak etmediğim ithamlara maruz kaldım. Tek üzüntüm;  buradan çok üzüntülü ayrılacağımı ve asla bırakamayacağımı sanıyordum. Şimdi ayrılıyorum ama üzülmüyorum! Tek üzüntüm de sanırım bu " diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

"Hatta, ben firmamızı alan Ferrero'ya; 'firmamızı sattım. Ama kolay kolay gitmem. Beni 70 yaşına kadar bırakamazsınız' derken, şimdi 'beni bırakın' demenin üzüntüsünü yaşıyorum.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
ŞEHZADE. 4 yıl önce
Altın yumurtlayan tavuğu kesen zihniyet.Zaten faydasıda yok orada durmanın.Bayrağı başkaları devralsın.
Kazım TİRYAKİ 4 yıl önce
Temsiliyet çok önemli.Kimi temsil ettiniz?
team 61 4 yıl önce
zaten karın tokluğuna çalıştınız. o serveti havadan yaptınız. utanmadan fındık almayacakmışsınız. oturduk ağlıyoruz sizin için.ne emeklerle o fındık ortaya çıkıyor ve sizin gibi emek hırsızlarıns meze oluyor
Ibrahim ozkan 4 yıl önce
Zaten sattiniz satali ferroro ya piyasadan findik almadiniz.emanete bile almadiniz.gurcistandan gemiyle findik getirdiniz.icerideki findigin fiyati artmasin diye burdan almadiniz.siz turkiyenin findik ihracatinin yyzde 80 ini yapiyordunuz.verdiniz ferroro ya.onlar da burdan findik alma dediler.2 sene onceki yaptiginiz isi bugun acikliyonuz.
Muammer 4 yıl önce
Kin mağdur olduğunu anlamakta zorluk üreticinin ağzına mikrofon tutan yok
Hüseyin Karakaş 4 yıl önce
Borsaların açıkladığı veriler dansöz gibi oynuyor. Örnek Ordu Borsasının açıkladığı veriler. Aralık verileri ocak ayında değişti.6736 Sayılı kanun verileri de değişti. Artık Oyunu açık şekilde oynuyorlar.
Cumayerli 4 yıl önce
Altin mi yumurtluyo bu adam vay turkiyem vay kesin gitsin başini o zaman biri gider biri gelir
Findukci 4 yıl önce
Yine film senaryo buseferde bu millet oltan kapatiyormus aman ha findigim elimde kalmasin diye ilk basta pazara indirir diye düşünüyorlar ama bu millet artik uyandı herkes işine hadii

Gelişmelerden Haberdar Olun

@