Öğretmenin çocuğu dövdüğü cetvel silah sayıldı

Trabzon'da öğretmenin ilkokul öğrencisini dövdüğü cetvel silah sayıldı.

Trabzon 30.10.2019, 20:04 31.10.2019, 08:56
Öğretmenin çocuğu dövdüğü cetvel silah sayıldı

Trabzon’da eğitimcinin oğlunu cetvelle döven öğretmen hakkında hapis istemiyle dava açıldı. Öğretmenin itirafı üzerine taksirli yaralama suçu silahla yaralamaya dönüştü.

Trabzon’un Yomra İlçesi Merkez İlkokulu’nda eğitim gören 8 yaşındaki Y.İ.C., akşam eve gidince annesi S.C.’ye öğretmeni tarafından cetvelle dövüldüğünü söyledi. Bunun üzerine polis merkezine oğlu ile birlikte giden anne S.C., öğretmen H.B.’nin oğlunu dövdüğünü ileri sürerek, suç duyurusunda bulundu. Öğretmenin oğlunu sık sık dövdüğünü ileri süren anne S.C., çocuğunu da okuldan almak zorunda kaldı. Anne, olayla ilgili soruşturma yapmadığını ileri sürdüğü okul müdürü ve öğretmeni CİMER’e de şikayet etti. 

DAYAK YİYEN ÇOCUĞUN BABASI EĞİTİMCİ ÇIKTI

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında tarafların ifadesine başvuruldu. Soruşturmayı tamamlayan savcı, öğretmen H.B.’nin taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma suçundan yargılanmasına karar verdi. Mahkemeye çıkan öğretmen cetvelle öğrencisinin eline vurduğunu kabul ederken, Y.İ.C.’nin ifadesi ise pedagog eşliğinde alındı.

TAKSİRLİ SUÇ SİLAHLA YARALAMAYA DÖNÜŞTÜ 

Öğretmenin itirafı üzerine taksirli yaralama suçu silahla yaralamaya dönüştü. Bu arada anne olayı örtbas etmek isteyen okul müdürü ve öğretmeni CİMER’e de şikayet ederken, öğretmeni tarafından dövüldüğü iddia edilen Y.İ.C.’nin babasının ilçe milli eğitimde şube müdürü olduğu ortaya çıktı. Ailenin avukatının tazminat davası açmaya hazırlandığı öğrenildi.

HabertürkTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
İsa Sayar 2 yıl önce
Yeni dönem çocukları da bir tuhaf. Biz zamanında hocadan sopayla tekme tokat dayak yedik ama vatanına milletine dinine bağlı adam gibi adamlar olduk.
Tursun 2 yıl önce
Yazık sen kendini adamdan sayıyorsun insan o urlu ol alı onurlu insan dayak yemez sen eşini de dövüp kuranda var diye övünürsün bu dava senin gibi örümcek beyinlere ders dayak cennetten çık ışsa beni cehenneme atsınlar insan onurlu olur
Emel 2 yıl önce
Verilmeyen evdeki eğitim okulda verilecek dimi anne baba verememis ögretmen verecek. ne kadar duyarsizca o cocuk acaba ne yapmiski ögretmeni o hale getirmis oda sorgulansin bence siniftaki diger velilere çocuklarada bi sorulaydi da öyle haber yapilaydi haber 61
Kemal 2 yıl önce
Simdiler de her şey suç eskiden bizim hocalardan yediğimiz dayaklari şikayet etseydik ortalıkta eğitimci kalmazdı kimseye kış demeyin şikayetçi olmasa bile devlet adamın yakasini bırakmıyor tecavuzculer katiller serbest kalırken sen olmayacak abuk sabuk bir meseleden içerde yatarsın Türkiye de böyle adalet
Tursun 2 yıl önce
Güzel ülkemin cahil durumları kızını dövmeyen dizini döver dayak cennetten çıkmadı gibi aptal işleri bir toplumu yok eder oysa yüce Allah insana akıl vermiş konuşun dayak ne demek evladını dövmek hemde hanım evladını nasıl bir beyin hezeyanıdır bir Dam biz dayak yedik adam olduk dini bütün olduk diyorsa onun insanlığından ve bunu beğenen 3 insanında insanlığından şüphe etmemi bir hukukçu olarak karakollarda dayağı kaldırmak için neler yaptık neler vah güzel ülkem vah
Dilek 2 yıl önce
Haber kesinlikle abartılı ,bahsi geçen öğretmene bu ilçede insanlar sınıfına kayıt yapmak için yarışıyolar kendisi son derece kıymetli bir öğretmendir çok yazık insanların itibarıyla oynamak çok çirkin bu haberi yapan gazeteci gelsin bide bu öğretmenin eski ve yeni bütün verileriyle röportaj yapsın hiç kimse olumsuz yorum yapmaz .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@