7m

7m

hyundai

tamfinans

Öğrenciler harekete geçti: KTÜ’de neler oluyor?

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde öğrenciler yapılması muhtemel sınavlar için harekete geçti.

Trabzon 09.05.2020, 15:26 09.05.2020, 15:59
Öğrenciler harekete geçti: KTÜ’de neler oluyor?

Haber61 - Haber Servisi

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde öğrenciler sosyal medya üzerinden harekete geçti.

Türkiye’de etkili olan koronavirüs salgını sonrası eğitime ara verilmişti. Verilen ara sonrası yapılması muhtemel sınavlara tepki gösteren öğrenciler sosyal medya üzerinden harekete geçti.

Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencileri, okullarında yapılması muhtemel sınavlar için virüsün öğrencilere ve Trabzon halkına bulaşabileceğini neden göstererek twitterda gündem oluşturdular. Öğrenciler sosyal medya paylaşımlarında #ktüdeneleroluyor etiketiyle paylaştılar.


Yorumlar (8)
T. S. 2 yıl önce
Tonla üniversite arasınavları ödev veya elektronik ortamda yaparken, final sınavlarını eylüle ertelemişken, KTÜ nün böyle palas pandıras bir takvim oluşturması ne kadar doğru? İTÜ bile not sistemini değiştirmişken şu sınavları elektronik ortamda yapmak çok mu zor?
Eda Gül 2 yıl önce
Kesinlikle katılmıyorum. Online derslerimiz verimsizdi. 2 hafta hızlandırılmış dersler olmalı. Online sınavlarla bahar dönemimiz çöp olacak. Lütfen destek vermeyin. Gereksiz hashtag başlattılar. Önlemini almıştır KTÜ. Bu öğrenciler üniversiteye güvenmediği için böyle konuşuyorlar.
oflu61 2 yıl önce
Bende Ktü'nün bir öğrencisi olarak bu duruma karşı değilim. Zaten haziran 15'e kadar bütün çoğu yerler açılıyor . Örnek olarak avmlerin açılması gibi . Bazı öğrenci arkadaşlarımın yüz yüze yerine online veya ödev istemeleri çok akıllı olduklarındandır.
ali osman 2 yıl önce
Bakıyorum da öğrenci olmayan herkes öğrencilerin sınıfa doluşup sınav yapılmasını onaylıyor. Sonrada biz öğrenciyiz. He biz de inandık. Kardeşim sınavdan kaçan yok temastan kaçan var. Anlamak istemiyorsanız yok tembel yok çalışmamış diye suçlamayın. Diğer ünilere de bakın biraz.
Ts61 2 yıl önce
Karşı çıkanlar virüs dönemi boyunca ders çalışmayanlar. Yan gelip yatanlar.biran önce okuldan mezun olmak istiyoruz. Ktü kesinlikle geri adım atma
Ktülü makina mühendisi 2 yıl önce
İki üç kendini bilmez gelip birşey olmaz 15 haziranda ktüdeyiz filan diyor kusura bakmayın ben hasta olmayı veya artan virüs sebebiyle birilerinin iş kaybetmesine birilerinin ölmesine göz yumamam eylülde yapın gitsin sınavları. Unutmayın bu kadar kargaşa 1 hastadan oldu. Ayrıca kredi ve yurtlar kurumunda kalıyorum 1500 kişi aynı yerde yemek yiyor, 4 kişi aynı yerde yatıyor, 15 kişi aynı wcleri kullanıyor böyle bir hata yapılmaması lazım. (hergün derslere çalışıyorum. BOŞ YAPMAYIN)
#KtüdeNelerOluyor 2 yıl önce
Boş yapıp moral bozmayın sırf mezun olmayalım diye kolaylık sağlanmasını istemeyen kıskançlar! Gitmek isteyenler ya ailesiyle sıkıntı yaşıyor ya üniversitede sevgilisi var ya da adrenalin arıyor. Sizin kişisel zevkleriniz için ben ne kendimi ne de astım hastası olan annemi tehlikeye atamam. Biraz da gece hayatı yaşamayın alemlere akmayın anne babanızın dizinin dibinde oturun!
Ktü 2 yıl önce
Ailemde yaşlı ve astım hastası var bir tane bile vaka kalsa önlemler sonuna kadar devam etmeli. 1 kişi 20 kişiye bulaştırıyor gitmek isteyenlerin amacı ders falan değil yemeyin bizi şimdi alemciler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@