O uçak için Boeing yetkilileri Trabzon'a geliyor!

Sigorta yekilileri inceleme başlatırken Boeing fieması yetkililerinin de geleceği öğrenildi.

Trabzon 15.01.2018, 12:47 08.08.2019, 16:51
O uçak için Boeing yetkilileri Trabzon'a geliyor!

Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağının önceki akşam Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıkması olayı ile ilgili sigorta yetkilileri, Trabzon'a gelerek kazayla ilgili inceleme başlattı. 

Trabzon'a gelen sigorta yetkilileri, havayolu firması yetkilileri ile görüşürken, bugün sabah saatlerinde uçağın bulunduğu alanda incelemelerde bulundular. Sigorta firması yetkililerinin hazırlayacakları ekspertiz raporunun ardından uçağın bulunduğu bölgeden vinç yardımı ile çıkartılacağı kaydedildi.

Pegasus Hava Yolları’na ait PC8622 nolu Boeing 737-800 tipi TC-CPF tescilli Ankara kalkışlı Ankara-Trabzon uçağı önceki akşam saat 23.30 sıralarında Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıkmış, uçaktaki 162 yolcu, 2 pilot ve 4 kabin görevlisi tahliye edilmişti. Kazada herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmamıştı.

BOEING FİRMASI YETKİLİLERİ DE GELİYOR

Öte yandan kaza sonrası Boeing firması yetkililerinin de Trabzon Havalimanı'na gelerek uçak kazası ile ilgili inceleme yapacağı öğrenildi. Teknik uzmanların da yer alacağı firma yetkilileri ürettikleri Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı ile ilgili ayrıntılı inceleme yapacak. Uçağın 5 yıldır uçuş gerçekleştirdiği belirtildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
doruker 4 yıl önce
Boeing 737-800 lerde teknik bir sorun olabilir çünkü hatırlarsanız 2009 da thy Amsterdam kazasında Boeing 737 nin otomatik hareketlerinde ve radar dan dolayı düşmüştü ama bu radar hatası toplam olarak 3251 tane raporu vardı şimdide kendiliğinden sağ motorun çalışması normal değil eger sağ motor değildi iki motorda dursaydı ve havadayken olsaydı büyük bir kaza olabilirdi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@