Necmettin Karaduman mezarı başında anıldı

TBMM eski başkanı ve 17. Ve 18. Dönem Trabzon Milletvekili Necmettin Karaduman mezarı başında anıldı.

Trabzon 22.06.2019, 14:06 22.06.2019, 14:08
Necmettin Karaduman mezarı başında anıldı

TBMM Eski Başkanlarından, 17. Ve 18. Dönem Trabzon Milletvekili Necmettin Karaduman ölümünün 2. yılında kabri başında anıldı. 

Anma törene Trabzon eski Belediye Başkanı Orhan Karakullukçu, Trabzon eski valisi Enver Hızlan, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr, Hüseyin Örs ve Karaduman'ın ailesi, yakınları ve çok sayıda Trabzonlu katıldı.

Anma töreni sonrası bir açıklama yapan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, "Trabzon’da yetişen, yıllarca valilik yaparak ‘devlet baba’ kavramını anlamlaştıran, Valiliği sırasında Kahramanmaraş ilinin en yoğun noktasına Trabzon Bulvarı ismini vererek iki şehir arasında gönülden gönüle kardeşlik bağını kuran, Trabzon milletvekilliği ve TBMM Başkanı olarak yaptığı görevlerdeki çalışmalarıyla büyük hizmetlerde bulunan, Türk insanının gönlünde taht kuran ve hizmetleriyle her zaman yaşayacak olan Saygıdeğer Başkanımız Necmettin Karaduman’ı  vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anıyorum. Necmettin Karaduman hem Trabzon hem de ülke için çok önemli ve etkili bir devlet adamıydı. Kendisini tanıma fırsatım olduğu için kendimi şanslı hissediyorum. Şu anda da  kendisinin adil ve tarafsız bir şekilde başkanlığını yaptığı TBMM'nin bir üyesi olarak burada ve sizlerin huzurunda bulunuyorum. Sadece Trabzon'umuzun değeri değil, Türkiye'ye mal olmuş bir şahsiyetti. Kendisini örnek alıyoruz. İnşallah Sayın Başkana yakışır bir şekilde vazifemizi yerine getirmeyi Allah bize nasip eder. Bu anma törenini düzenleyip Trabzon'un değerlerinin hatırlanması yönündeki katkılarından ötürü emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Sayın başkanın ailesine tekrardan başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." dedi.


Yorumlar (1)
tortum 2 yıl önce
Allah rahmet etsin Erzurumda valilik yaptı eserleri var gercekten devlet adamı saygınlıgı yardım severlıgı çalışkanlıgı hic unutulmaz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@