Narko - Muhtar Trabzon'da bu proje tutar

Narkotik polisleri Trabzon'un tüm muhtarları ile görüşerek uyuşturucu ile mücadeleye daha hızlı müdahale etmeyi planlıyor.

Trabzon 29.07.2017, 11:53 29.07.2017, 12:03
Narko -  Muhtar Trabzon'da bu proje tutar

Haber : Şükrü Üçüncü - Trabzon Narakotik Suçlar İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri; kent genelinde uyuşturucu ile mücadeleye hız kesmeden devam ediyor.

 
NARKO POLİSLER HIZ KESMİYOR
 
Haber61.net’in edindiği bilgiye göre; Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Narakotik Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri; başta Ortahisar ilçesi olmak üzere Trabzon’un 18 ilçesinde uyuşturucu ile mücadeleye hız kesmeden devam ediyor. Narkotik polisleri; uyuşturucunun yoğun olduğu ilçe ve semtlerde yapmış olduğu çalışmalarda muhtarlardan da yardım almak için yeni bir çalışma daha başlattı.
 
PROJENİN ADI; “MUHTARLALA NARKO TEMİZLİK”
 
“Muhtarlala Narko Temizlik” adı verilen proje kapsamında Trabzon Narakotik Polisleri Türkiye genelinde bir ilke imza attı. Ekipler; Trabzon’da bulunan semtlerin muhtarları ile görüşerek mahallede uyuşturucu ile bağlantısı olan kişiler hakkında bilgi alıyor. Kendi mahallelerinin daha yaşana bilir hale getirmek isteyen muhtarlar da bu projeye destek vererek Trabzon Narakotik Suçlar İle Mücadele Şubesinin bu uygulamasından memnun oldukları dile getirdi.
 
BİRLİKTE SUÇÜSTÜ YAPACAKLAR
 
Muhtarlar semtlerinde bulunan metruk binalar, gözden uzak fakat uyuşturucu kullanımına müsait alanları Narkotik ekiplerine göstererek çalışmalara yardım ediyor. Narko polisler; Muhtarlar ile daha rahat iletişim kura bilmeleri için cep telefenu bilgilerini verdikleri öğrenildi. Bu kapsamda 155 polis imdat hattında zaman kaybı yaşamadan direk muhtarların yapacağı ihbar sonrasında Narko polisler olay yerine suçüstü yapa bilemesi planlanıyor.  

Narko -  Muhtar Trabzon'da bu proje tutar

Narko -  Muhtar Trabzon'da bu proje tutar

Narko -  Muhtar Trabzon'da bu proje tutar

Narko -  Muhtar Trabzon'da bu proje tutar

Narko -  Muhtar Trabzon'da bu proje tutar

Narko -  Muhtar Trabzon'da bu proje tutar
 

Yorumlar (3)
Barış Kudal 4 yıl önce
Bence olması gereken şey bu fakat bunu açıklamak muhtarlara ileride yapılacak olan saldırılara zemin hazırlar.Her mahallede zaten muhbirler var ve bu muhbirler mahallede kimin ne yaptığını zaten biliyor önemli olan ise uyuşturucu kullanan kişileri hor görmek değil onlara yardımcı olmak.Satıyorsa cezaevine tıkmalı.
ebu_zerr 4 yıl önce
proje güzelde kullanıcı muhtarlar ne olacak polis abilerim.
Dost 4 yıl önce
polis kimin ne olduğunu biliyor bilerek almıyorlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@