MÜSİAD Başkanı Kaan koalisyon dönemlerini işaret etti

MÜSİAD Başkanı Kaan zehir zemberek sözler söyledi.

Trabzon 20.03.2017, 11:46
MÜSİAD Başkanı Kaan koalisyon dönemlerini işaret etti

MÜSİAD Trabzon  Şube Başkanı Ali Kaan, referandumda istikrardan yana olacaklarını ifade etti. 


Yöneticileri ile basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Kaan, koalisyon dönemlerini işaret ederek, "Ülkemizin hazinesi boşaltılmıştır. Bu yetmezmiş gibi ihanetle sınır tanımayan hainler ve iş birlikçileri 15 Temmuz da silahlarını halka çevirmişler ve milli irademizin temsil makamı Meclisimizi bombalamışlardır" diyerek referandumda 'evet' diyeceklerimi söyledi.

Toplantıda "Referandumda sizce yüzde kaç evet çıkar" sorusuna cevap vermedi.

Başkan Kaan şunları söyledi;

"Şehirler değerlendirilirken sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik üstünlüklerine bakılır . Trabzon’umuz hamdolsun bu vasıfları fazlası ile taşıyan bir ilimiz .Bu ilde doğmak , bu il de yaşamak ve yaşlanmak ve bu ile hizmet etmek benim ve tüm çalışma arkadaşlarımın gurur duyduğu bir durumdur.

Bu anlamda , yönetimimiz olarak ,genel merkezimizin faaliyetleri doğrultusunda , Trabzon da yatırımları artırmak , iş hayatımızın sektörel bazdaki sorunlarını tespit etmek ve çözüm önerileri sunmak ,Türkiye de dünyadaki MÜSİAD şubelerimiz ile irtibatlı olarak yaklaşık 11.000 civarında  olan üye sayımızla  ticaret yapmak ve Devletimizin ve Hükumetimizin uyguladığı ticareti geliştirici teşvikleri kullanmak , ülkemizi ve iş adamlarımızı yeni pazarlarla buluşturmak istemekteyiz.

Trabzonlu işadamları olarak MÜSİAD bünyesinde Trabzon da ,yatırım projeleri ,eğitim projeleri  ve ortak projeler gerçekleştirmeyi düşünmekteyiz .Daha önceki yönetimimizdeki arkadaşlarımızla Sürmene de kurduğumuz ve TKDK dan alınan teşvikle oluşturulan 50 ortaklı Süt hayvancılığı çiftliği bunlara örnektir.

Saygıdeğer basın mensupları;

Ülkemiz halihazır da parlamenter hükumet sistemiyle yönetilmektedir .Bu sistem çoğu zaman hem ülkemizin içinde ve ülkemiz dışında yaşanan gelişmeler nedeniyle yönetim ciddi sorunlar yaşamıştır .Halkımızın hür iradesiyle seçilen hükümetler modern darbelerle devrilmiştir .Başbakan ve bakanlar idam edilmiştir .Darbelerle insanlarımızın yaşam tarzlarına müdahale edilmiş ve inançlarının önüne set çekilmiştir .Ülkemizin hazinesi boşaltılmıştır.

Bu yetmezmiş gibi ihanetle sınır tanımayan hainler ve iş birlikçileri 15 Temmuz da silahlarını halka çevirmişler ve milli irademizin temsil makamı Meclisimizi bombalamışlardır .Bu olaylar sırasında 246 vatan evladımızı şehit etmişlerdir.

İşte parlamenter sistemin çoğu zaman zorunlu kıldığı ve pazarlıklar üzerinden kurulan koalisyon hükümetleri , kısa süre görev yapabilmekte ve bu durum ülkeyi istikrarsızlığa sürükleyerek ülke içinde ve dışındaki düşmanlarımızın rahat çalışmalarına sebep olmaktadır . Göreve gelmesinde halkın söz sahibi olmadığı ve hesap verme zorunluluğu olmayan bürokrasi keyfilik içinde halka hizmeti yavaşlatmaktadır .Yasama ,lider vesayeti altında tutulmakta , siyaset yandaşa hizmet etmenin ,partizanlığın ve ötekileştirmenin bir aracı haline gelmektedir.

Ülkemizin ve devletimizin prangalardan kurtulması ve hızla yükselmesi için ülke yönetimlerimizin  hızlı karar almalarını ve uygulamalarını sağlamak zorundayız .Bu zorunluluk devlet yönetiminde yasamanın ,yürütmenin ve yargının bağımsız yapılanmasını , birbirini dengeleyerek zamanın şartlarına uygun ve hızlı bir biçimde faaliyetlerini sürdürmelerini gerektirmektedir.

Bizler Nisan ayında , Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmek için yapılacak olan referandumun Demokratik Cumhuriyetimizin güçlenmesi ve vesayet odaklarından kurtulma yolunda atılan önemli bir adım olduğuna inanıyoruz.

Ülkemizde, Halkın özgür iradesine darbe vurulmasını ,canlarımıza kıyan terörün olmasını ,yönetimlerimizin istikrarsız olmasını ,siyasette vesayet olmasını ,yürütmede bürokrasinin olmasını ve yargıda hukuksuzluk olmasını istemiyoruz.

Bu sebeple;

Devletimizin yeniden yapılanmasını ve halkın daha çok söz sahibi olması için,

Demokratik usul ve yöntemlerle seçilen ve  her kademesinde halka hesap veren bir yönetim için,

Güçlü ,çağdaş, bölgesinde Lider ve dünyada söz sahibi olan bir Türkiye için,

Herkes için inanç ve düşünce özgürlüğü için,

Tek Devlet , Tek Bayrak , Tek vatan ve Tek Millet için,

Tercihimiz EVET olduğunu Beyan ediyoruz.

Bu duygularla hepinizi sevgiyle saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum ve gelecek günlerin bölgemiz için Ülkemiz için ve milletimiz için hayırlar getirmesini yüce Mevla dan niyaz ediyorum."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
halim 4 yıl önce
ISMINIZ BIR KERE GUZEL DINIMIZE IHANET .
IHANET VATANI BOP ES BASKANLIGI ILE ELE GECIREREK , SINSICE ORDUYA KUMPASS KURMAK VE ONU ISLEVSIZ HALE GETIREREK ANAYASAYI KURUCU ANAYASAYI DEGISTIRMEK IHANETTIR. KOALISYON ORTAK YASAMA KULTURUDUR .AMA NERDE SIZDE KOMSUN OLSUNDE ONUN EVINI UCUZA KAPAT MANTIGI VAR
ibrahim çevik 4 yıl önce
Hacı sen hesap fala bilmiyorsun vesselam. Basit bir örnek sana,, Boş hazine ile devraldım dediğin devlet, sana 180 milyar dolar borç ile devredildi. senin liderinin kendi ağzından söylediği ise 200 milyar dolarlık özelleştirme yaptım .. o sattığınız varlıklar babanızdanmı miras kalmıştı? gelinen bu günde devletin borcu 650 milyar dolar ve satılığa çıkartabileceğiniz beş kuruş edecek bir imalatınız yok. Yinede bunlar çok sorun deyil, Sorun Bu ülkede sizi kim kandırdıda TC leri söktünüz, Andımızı yasaklattınız? sizin iktidarınızda 23 tane adamızı Yunan işgal ettmiş, Kürk bayrağı ankaranın semalarında göndere çekilmiş, Devletin başkanlığını isteyen zat daha dün şivan perver ile megri megri halay çekiyordu. Kime neyi emanet ediyoruz. varsayalımki Tayyip beyin hiç suçu yok, bu başkanlığı verdik gitti, Peki Tayyip bey ölümösüzmü? yarın öbürgün bu kaoltuğa, Fetocu birinin otumayacağının garantisimi var. baksanıza Adamlar bir dönem ne istedilerse almışlar. 2010 referandumu sonunda:
ibrahim çevik 4 yıl önce
2010 referandumunu bu milletinm önüne siz koydunuz, o yasa FETO yu devlete çörekletti. Sonra kandırıldık dediniz. Şimdiki yasa ile de yarın sizi kandıracak birileri kan ile kazanılan bu vatanı satabilir. Bu yüzden HAYIR efendi, az aklın varsa sende Hayır de ki çocuğun ALBAYRAK altında Hür bir ülkede ÖZgürce yaşasın.
fidans 4 yıl önce
Dünle bugünün kavgasından, YARIN zarar görür...
ibrahim çevik 4 yıl önce
Hangi milli iradeden bahsediyorsun efendi. 7 haziranda tecelli eden halkın iradesi deyilmiydi? Zat beğenmedi diye kasımda neden yeniledik seçimleri, Kasımda Halk Davutoğluna görevi vermedimi. Bu ülkede Bir Hükümetin düşmesinin yasal yolları vardır. Gensoru, güven oylaması veya bir seçim sonucu azınlığa düşmek. Bunların hangisi gerçekleştide davutoğlu gitti. Yine Zat istedi gitti. Peki Davutoğlu vedasında kendi ağzından demedimi bu durum benim istemim dışı gelişen bir durumdur diye. Yasalarda karşılığı olmayan şekilde bir hükümeti düşürmek bir darbe deyilmidir. hemde halkın iradesine yapılan bir darbe.. 2010 referandumunuda siz koyudunuz bu milletin önüne, sonra bu yasa ile Feto devlete çöktü, sizde dedinizki kandırıldık. YArında başkan yapacağınız kandırılabilir bu yüzden HAYIR.
adnan 4 yıl önce
bosaltmak ne tasi top ragi suyunu uyduler fayiz ciler hortum cular sahte faturacilar somurucular var oglu var
Evet 4 yıl önce
Bu memlekette AK Parti 15 senedir iktidarda. fetö 50 yıldır devletin içinde. 12 eylülde darbe yapanlar ve sonraki darbeciler, fetöyü görmedilermi acaba? Devletimizi yöneten kurumların birlikte hareket etmesinden yanayız. Buda sağlanmıştır EVET.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@