banner526

banner533

banner513

Musavat Dervişoğlu din güncellemesi tartışmasını Erbakan'ın sesiyle eleştirdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu, Trabzon İl kongresinde merhum siyasetçi Necmettin Erbakan'ın konuşmasını dinletti.

Trabzon 10.03.2018, 18:47 10.03.2018, 18:59

Haber61 / Haber Servisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dinin güncellenmesi sözleri gündemde sıcaklığını korurken, Trabzon il kongresine katılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine Necmettin Erbakan'ın sözleriyle karşılık verdi. 


Kongrede konuşma yapan Musavat Dervişoğlu, din güncellemesi tartışmasını saçma bulduğunu belirtti. "Şimdi de ortaya benim dinimin güncellenmesi diye birşey ortaya atmışlar. Böyle saçmalık olmaz. Siyasi kürsülerin fetva makamına dönüştürülmesini kabullenemiyorum. Diyanet işlerinin bu konuda sessizliğini de yadırgıyorum." sözleriyle tepki gösteren Dervişoğlu, merhum siyasetçi Necmettin Erbakan'ın sözlerini hatırlattı. "Rahmetli Erbakan bunlar için diyor ki; milli görüş gömleğini çıkardıktan sonra kafalarına Amerikan çuvalı geçirenler seçilmiş hainlerdir, bu işlerden anlamazlar diyor. Türk milliyetçiliğinin kapsamını daraltmak gibi farklı senaryoları hayata geçirmek istiyorlar. Rahmetli Necmetin Erbakan hocanın bunlarla ilgili bir konuşması vardı. Arşivimi karıştırdım buldum ve size dinletmek istiyorum." diye konuşan Dervişoğlu, cep telefonundan Necmettin Erbakan'a ait bir konuşmayı kongreye katılanlara dinletti. 
Yorumlar (9)
farozlu 3 yıl önce
yalan mi?rahmetli erbakan dememismiydi bunlar icin milli gömlegi cikarip gayri milli gömlek giydiler diye..kominist gömlegi de pkk gömlegi de ülkücü gömlegi de giydiler.o an ne icap ediyorsa o gömlegi giyiyorlar
garip 3 yıl önce
Erbakana oy vermediğine kalıbımı basarım. İşine gelince örnek Erbakan !!!
salih 3 yıl önce
Iyi Partililere şunu sorarım. Sizler kimlerle berabersiniz? Size kim destek veriyor, sizi kim pohpohluyor? Bütün mesele burada..
kundemacı 3 yıl önce
Bunları bütün derdi İslam'ı zayıflatmak: Yok efendim güncelleme, yok ılımlı İslam, yok efendim dinler arası diyalog. Bunların hepsi birer Yahudi projesidir. Hepsi BOP' un ürünüdür. Allah muhafaza bu millet uyanmasa sonu felaket olacak.
farozlu 3 yıl önce
garip ama gercek...))))erbakana oy verseydim trabzon araplara peskes cekilmezdi haklisin..üc kez akepeye oy verdim malesef.esek kafam ancak anladim neyin ne oldugunu
Muhteşem 3 yıl önce
Yazık hemde çok yazık.Gercek olan okumadan dinlemeden herzamanki gibi ucuz siyaset.Siz ne Erbakanı,ne İslamı seversiniz.Musavvat bey de Erbakanı tanımamış ama ben musavvatı iyi tanırım.Yaşantınıza göre islam arıyorsunuz.Şu yorum yapanlar bu tartışma konusunu acaba iki tarafı tam olarak izlemiş mi.
yunus 3 yıl önce
braji bile asamicaksiniz
Taka61 3 yıl önce
Bazı insanlar ülke yönetmeye talip olunca bazıları siz niye yönetmeye asaydınız diyor o zaman geçmişde AKP diye parti olmazdı Ogün nasıl AKP'ye ihtiyaç olduysa bügünde iyi partiye ülkenin ihtiyacı var
Yılmaz topal 3 yıl önce
Rahmetli büyük alimdi .Bizde O nun işığında büyüdük Allah rahmet etsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@