Mumcu'dan Kuvvetli'ye cevap! "Lâf Cambazlığı yaparak ipin üstünde duramazsın"

Sezgin Mumcu'dan Azmi Kuvvetli'ye cevap.

Trabzon 09.04.2021, 16:21
Mumcu'dan Kuvvetli'ye cevap! "Lâf Cambazlığı yaparak ipin üstünde duramazsın"

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli'ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili söylediği nedeniyle cevap verdi.

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizim kırmızı çizgimizdir" diyerek sözlerine başlayan AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, "Azmi Kuvvetli Laf cambazlığı yapıyor!" dedi. 

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Milli takımın yaptığı maç sonrası İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli'nin yorumunun gayri milli bir üslup olduğunu ifade ederek "İp il başkanı Kuvvetli'nin üslûbu karakterinin yansımasıdır. Bizlerde kendisine hak ettiği ölçüde cevap verdik. Kullandığı cümle aşikâr ortada. Biz özellikle altında yapılan yorumlara müdahale etmesini bekledik. Dolayısıyla niyeti aşikâr oldu. Şimdi ise lâf cambazlığı yaparak seviyesini iyice düşürüyor. Sayın Kuvvetli şu sözümü unutma..!! Lâf Cambazlığı yaparak ipin üstünde duramazsın" dedi. 

Azmi Kuvvetli'nin söylemlerinin komik olduğunu da ifade eden Başkan Dr. Mumcu "Sayın Kuvvetli bunun adı mı piar çalışması..?" dedi.

Göreve geldiği günden itibaren gece gündüz demeden  ilçelerde programlar yaptıklarını belirten İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu şunları söyledi:

"Esnafımızı dinliyorum... Gençlerimizle kadınlarımızla istişarelerde bulunuyorum.. Elhamdülillah... Şehrimiz insanları dün olduğu gibi bugün de, tüm dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizi de etkileyen problemlerin çözümünün AK Parti de olduğunu yaparsa yine AK Parti yapar diyerek bizlere desteklerini ifade ediyorlar. Biz yapamadığımız faaliyetleri klavye cambazlığı  ile örtbas edebilmek için sanal gündemlerle değil,  Halkımızla birebir buluşmanın dertleşmenin yolunu seçtik. Lisan-ı hal ile, İnancımız gereği Hakkaniyetli eleştiriyi "DUÂ" biliriz... Samimiyetsizce bir duruşla, Sözde muhalefet yapacağım diye pusuda beklemeyi ise "RİYA" biliriz. İyi Parti Trabzon İl Başkanının seviyesiz açıklamaları, içinde biriken nefretin tezahürü gibi. Konuştukça batıyor ve söylemleri komik bir hal alıyor." 

İp İl Başkanı Kuvvetli'nin kendi başarısızlığını örtmek için sağa sola saldırdığının altını çizen Başkan Dr. Mumcu "İttifak ortağı CHP'deki taciz ve tecavüzlere, gizli ittifak ortakları HDP'nin ipini elinde tuttuğu PKK'nın dağa kaçırdığı kız çocuklarına tecavüz ve katliamlarına ses çıkarmayan, tek kelime etmeyen Kuvvetli ne hikmetse Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan hadsiz cümleler kurabilmektedir. Sonrasında ise, masumu oynamayı marifet bilmektedir. Azmi Kuvvetli nin Sosyal medya Paylaşımının yorumlarına bakıldığında çok net anlaşılacağı üzere, Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret edilebilmesinin yolunu açmış olduğu aşikardır. Şimdi ise, Bu paylaşıma verilen tepkilerin şahsının üzerine bıraktığı psikolojik etkiyi kırmak adına ipe sapa gelmez ifadeler kullanmaktadır. Sayın Kuvvetli! Ne zaman HDP'li Vekilin Meclis kürsüsünden İP'li Vekillere yönelik "bizim sayemizde bu sıralarda oturuyorsunuz’’ sözlerine en az şimdiki yaptığı hararetli açıklamaları kadar hararetli beyanat verirse işte o zaman toplumumuz tarafından ciddiye alınır. Bundan ötesi ise laf-ı güzaftır, lakin elbette laf-ı güzafın peşinde olanlar ve bunu insanlık sananlar da hiç eksilmeyecektir." ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Hüseyin 6 ay önce
İşiniz güçünüz riv riv tabi tuzunuz kuru tok açın halinden ne anlar
Vah vah cı 6 ay önce
Şimdiki yiyenlere gözün kör kulağın sağır ve günah işliyorsun
Vah vah 6 ay önce
İpsizler mi sizi doyuracak! Vah vah. Onlar da bir zamanlar iktidardi, sadece ceplerini doldurup milleti açlığa mahkum ettiler. Yaşın ufak, biraz daha büyü, anlarsın.
Tuncay 6 ay önce
İşinizi yapın işinizi bu memleketi 10 yıldır ne yaptınız bir çivi çakmadınız sokakların caddelerin mahallelerin rezilliğine bakın Karadeniz’in en gelişmemiş şehri olduk yazık günah bu insanlara bu eziyeti çektirmeniz
Mervanlı 6 ay önce
Azmi kuvvetli mi la onun heer esnafa borcu vardır hangisini ödedi acaba insanları anlamak mümkün değil zeytin yağı gibi suyun üzerine çıkarlar ????????
yakun 6 ay önce
Biz yaparsa Akepe yapar' ı 17- 25 Aralık operasyonlarında gördük, ev sıfırlamalarda gördük, 128 milyar doların buharlaştırılmasında gördük, yap işlet devret; köprülerinde, hastahanelerinde gördük, yollarında, tünellerinde gördük, çözüm süreci adı altında pkk ile iş birliği yaptıkları zamanda ve İstanbul seçimlerinde gördük, vatana ihanetin nasıl yapıldığını öğrenmiş olduk. sayın Mumcu' nun şu cümlesine %100 katılıyorum "Sayın Kuvvetli şu sözümü unutma ile ..!! Lâf Cambazlığı yaparak ipin üstünde duramazsın" bu cümle çok doğru; yalan söylemekte kendileri ile hiç bir cambaz yarışamaz. Ayrıca her partinin genel başkanı o parti çalışanları için kırmızı çizgisidir ama millet için hiç birisinin hiç bir önemi yoktur, hiç birisi yeri doldurulamayacak kişi değildir, hiç biri; değil ki kırmız, çizgi bile değildir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@