Mühendis Hasan Yavuz Maçka için aday adaylığı başvurusunu yaptı

Mühendis Hasan Yavuz, AK Parti’den Maçka Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Mühendis Hasan Yavuz Maçka için aday adaylığı başvurusunu yaptı
banner432

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi aday adayları başvurularını yapıyor. "Maçka’ya mühendis eli değecek" sloganı ile yola çıkan Mühendis Hasan Yavuz, Maçka Belediye Başkanlığı için aday daylığı başvurusunu gerçekleştird.

Elektrik- Elektronik Mühendisi Hasan Yavuz, AK Parti’den Maçka Belediye Başkan Aday Adaylığı için yola çıktı.

Maçka’nın Çeşmeler Köyünde 1969 yılında dünyaya gelen ve KTÜ Elektrik- Elektronik Fakültesinden mezun olduktan sonra Almanya’ya giden işadamı Hasan Yavuz, Maçka için geri döndü. Almanya’nın Münih kentinde hem ticaret yapan hem de ülkesi ve milleti için sosyal faaliyetlerde bulunan Yavuz, aday adaylığı için başvurusun yaparak tanıtım toplantısında Maçkalılar’a konuştu. ‘Yeni bir vizyon yeni bir başlangıç, hep birlikte Maçka için’ sloganı ile yola çıkan Yavuz’un  Maçka’da AK Parti’den başvuru yapan 6 aday adayı arasında tek mühendis olduğu belirtildi.

HASAN YAVUZ KİMDİR?
01.01.1969 yılında Maçka'nın Çeşmeler köyünde Hafız Kemal Yavuz'un oğlu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Esiroğlu'da okul birincisi olarak tamamladı. 1990 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1990 yılında Almanya'ya gitti. Almanya'da Türkiye diplomalarına denklik verilmemesi nedeniyle mesleğini icra edemeyip ticaretle uğraşmaktadır. Almanya'da çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Hasan Yavuz, Almanya'ya gittiği günden beri Türkiye ile bağlarını kopartmamıştır. Memleketine olan gönül borcunu ödeyebilmek arzusuyla yöresinin kalkınmasına maddi manevi katkı sunmaya çalışmıştır. Birleştiren, bütünleştiren, yenilikçi ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla yola çıkan Hasan Yavuz; evli ve üç çocuk babasıdır.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
teyfik erbay
teyfik erbay - 12 ay Önce

başarılar dilerim hayırlı olsun

banner472

banner441