Muhammet Balta'dan "Çaykur'daki iş alımı için 300 kişilik liste verildi" iddiasına yalanlama

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, CHP'li Başarır'ın "Çaykur'daki iş alımı için 300 kişilik liste verildi" iddiasını yalanladı.

Trabzon 16.04.2021, 18:10 17.04.2021, 00:17
Muhammet Balta'dan "Çaykur'daki iş alımı için 300 kişilik liste verildi" iddiasına yalanlama

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın "Çaykur'daki iş alımı için 300 kişilik liste verildi" iddiasını yalanlayarak, konuyla alakalı yasal haklarını kullanacağını bildirdi.

Balta, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başarır'ın "Çaykur'a iş alımı için 300 kişilik listeyi, AKP Trabzon Milletvekili Muhammet Balta'nın verdiği söyleniyor." şeklindeki iddiasına cevap verdi.

Bu iddianın yalan ve iftira olduğunu belirten Balta, "Bunu ispatlamayan yalancıdır, alçaktır, namussuzdur. Asla bizim böyle bir şeyimiz olmamıştır. Kaldı ki 300 kişilik liste değil, bir isim dahi verilmemiştir. Ama görüyoruz ki bu arkadaşımız geçmişte de aynı hataları yapmış, yalanı mahirce başaran bir arkadaşımız. Soyadına da uygun, yalanı mahirce başarıyor. Kendi arkadaşları da bundan rahatsız." diye konuştu.

TBMM'de görev yapmanın, milletin vekili olmanın bir sorumluluğu olduğunun altını çizen Balta, milletvekilliği saygınlığını koruyup kollamanın 600 milletvekilinin görevi olduğunu söyledi.

Bu konuyla alakalı yasal haklarını kullanacağını bildiren Balta, "Yalanlarla sadece bana değil, TBMM'deki bütün milletvekillerimizi itibarsızlaştırma, toplum önünde küçük düşürme hareketidir." ifadesini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (16)
Fatma 6 ay önce
Gözümüzle gördüğümüze mi inanalım yoksa yalan konuşan vekil baltaya mı? Ayıptır. Tamam insanlardan korkuyorsunuz peki Allah'tan da mı korkmuyorsunuz? Utanın sayın balta. İleride hiçbir şekilde saygı görmeyeceğinizi unutmadan iş yapın. Arkanızdan dua değil beddua gelecek.
HASAN ÇAKICI 6 ay önce
fatma hanım muhammet bey neyin basın açıklamasını yaptı bir daha oku istersen
İbraam 6 ay önce
Bu ülkede akp torpilini ıspatlamakla, senin balta olduğunu ıspatlaya kalkmak aynı şeydir. Ben ibrahim, sen balta, ve bu ülkede torpilsiz işe girilmez, olduğu dünyanın döndüğü kadar, güneşin doğduğu kadar gerçek...
İbtaam 6 ay önce
Biri ıspatlarsa, çıkıp diyecekmisin “ben şerefsiz alçak bir ŞAHISım” Dünyanın dönüşü, güneşin batışı Ispata ihtiyaç duymaz Balta. Görünen köy kılavuz istemez Balta. Martaval okuma...Herkes bal gibi biliyorki bu ülkede işe gireceksen, ihale alacaksan Akp den yol geçer, Az kaldı az. Bekleyin....
Ben 6 ay önce
O görüntüler sahtemi acaba.
Borabay... 6 ay önce
Şimdi bu vakile sayın BALTA diyeceğim,
Tanju 6 ay önce
Milletvekilliğinin saygınlığı korunmaya ihtiyaç duyulmamalı sayın vekil, bu saygı, vekillerin icraat ve görev bilincinde oluşlarıyla birlikte kendi kendine tahsis edilmeli ama sizin söylemlerinizden anlıyorum ki, "biz bu 600 kişi birbirimizi görerek (veyahut görmezden gelerek) bu saygınlığı korumalıyız" diyorsunuz. O da koltuğun cazibesi olsa gerek, halkın yandaşı olmak değil.
Borabay 6 ay önce
Dünya dönüyor efendi, bunun Isparta ihtiyacı yok. Bugüne kadar ıspatlamayan şerefsizdir cümlesini çokca kullandınız, hepsi ıspatlandı ne oldu. Biriniz şerefinizle kalkıp özür dileriz istifa ediyoruz dedinizmi? Bu ülkede çocuklar dahi biliyorki akp referansı olmayan işe giremez. Sen ne efeliği yapıyorsun Balta...
çavuş 6 ay önce
15 milyon işsiz var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@