Muhammet Balta: Daha temiz Trabzon için çöp ve arıtma tesisi yapılmalı

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon Şehir Müzesi'nin açılışında Haber61 TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

Trabzon 24.02.2017, 15:15 24.02.2017, 16:00

HABER61 / ÖZEL HABER / TUNCAY LAKOT

Trabzon Şehir Müzesi'nin açılışında konuşan Muhammet Balta, Yıldızlı'da yapılması planlanan çöp ve arıtma tesisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.


Çöp ve arıtma tesininin daha temiz bir Trabzon için şart olduğunu ifade eden AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta şunları söyledi: "Denizlerin, akarsuların temiz kalabilmesi için kirli suların arıtıldıktan sonra doğaya bırakılması lazım. 2023 hedeflerimizden birisi temiz Türkiye, Temiz Türkiye için de temiz Trabzon olması gerek. Ayrıca Trabzon’da yer sorunumuz var, bunu herkes biliyor. Sahil kesimindeki tüm belediyelerin projelerine baktığımızda denizin üzerine yeni dolgu alanlarıyla beraber şehrin nefes alabileceği projeler olduğun görüyoruz. Bunlar elbette tartışılacaktır. İnsanlarımız katı atık depolama tesislerine bile tepki gösteriyor ama bu çöplerin, suların doğaya serbest bırakılması mı daha iyi, yoksa temizlenerek bırakılması mı? Gelişmiş ülkelerde bunlar hep var. Tokyo’da, Almanya’da şehir merkezlerinde şehir merkezlerinde bu tesisler var. Oradaki vatandaşlarımız bölgesini korumak adına bunları söylüyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanımız da bunları değerlendirecektir.  Biz de gereken görüşmelerimizi yapacağız. Bu çalışmaların hepsi temiz bir Trabzon için, Trabzonlu için yapılıyor." 


Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Temel 4 yıl önce
Vakfıkebir'e yapsana.
Mexx 4 yıl önce
Git vakfıkebire yap
veli varır 4 yıl önce
Trabzon u boşverin siz ülke meselelerine odaklanın
halim 4 yıl önce
TRABZONDA 30 YILDIR BIR ADAM GIBI MILLETVEKILI GORDUM .ODA CHPNINKI .HALUK PEKSEN .TRABZONUN YUZ AKI .
Öğretmen 4 yıl önce
Tam bize layık bir vekil !!!
Be adam Trabzon Akçaabat arasında sahil kalmadı,onun da içine edilmeye çalışılıyor sen nelerden bahsediyorsun? Hangi gelişmiş ülkenin sahillerini ziyaret ettin ki böyle konuşabiliyorsun?Antalya Konyaaltı nda mı gördün,Rio da şehrin evleri sahile kadar giriyor ve önü tertemiz plaj ,arıtmaları tamamen meskun mahale dökülüyor,hülasa İspanya öyle...Sen Trilyonluk stadyum yap,şehir hastanesini yanına planla,YILDIZLI VADİSİNİ turizm alanı ilan et ,git tuvaletini turizm alanının denizle birleştiği yere yap...Bu projeler YILDIZLI-SÖĞÜTLÜ gibi hala sahili olabilen ender yerleri temiz tutmak ve vatandaşın denize girebilmesini sağlamak için yapılır.Bu projenin akıl hocasını çok merak ediyorum....
Büyük TRABZON UMUN küçük düşüncelileri !!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@