banner556

Milletvekili Kaya Trabzonspor'un önerisini TBMM'ye taşıdı

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya Trabzonspor'un önerisini TBMM'ye taşıdı.

Trabzon 23.12.2020, 12:41 23.12.2020, 12:56

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün; "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim" sözünün stadyumlardan kaldırılmasının ardından Trabzonspor Divan Kurulu; Cumhurbaşkanlığına ve Futbol Federasyonuna sözün tüm statlara yeniden asılması önerisinde bulunmuştu.

Öneriyi Meclis'te dile getiren CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, "AKP döneminde Ata'mızın bu anlamlı sözünün birçok stattan kaldırıldığına şahit olduk. Trabzonspor Divan Kurulumuz, Cumhurbaşkanlığına ve Futbol Federasyonuna Ulu Önderimizin bu anlamlı sözünün tüm statlara yeniden asılması önerisinde bulunmuştur. Bu öneriye mutlaka kulak verilmeli ve gereği yerine getirilmelidir" dedi.

Trabzonspor Divan Kurulu, Cumhurbaşkanlığına ve Futbol Federasyonuna çok anlamlı bir öneride bulundu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' sözünün kaldırılan statlara tekrar asılması istendi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ise bu öneriyi Meclis'te dile getirerek, Trabzonspor Divan Kurulu'na destek verdi.

Trabzonspor'un efsane ismi Özkan Sümer'in vefatına ve öneriye ilişkin açıklamalarda bulunan Kaya, şunları söyledi:

ÖZKAN SÜMER BİR FUTBOL EFSANESİDİR

"Trabzon'umuzun yetiştirdiği ulu çınarımız Özkan Sümer ağabeyimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm Trabzonspor camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun. Özkan Sümer, Trabzonspor'umuzda futbolculuk, teknik direktörlük ve başkanlık görevlerinde bulunmuş, Anadolu futbol devrimine öncülük etmiş bir futbol efsanesidir. Türk futboluna altyapı kavramını kazandıran isimlerin başında gelen Özkan Hocam birçok futbolcu yetiştirmiştir. Statlardaki tel örgülerin kaldırılmasına büyük katkıları olmuştur. Son nefesine kadar Trabzonspor'a ve Türk futboluna hizmet etmiştir."

TRABZONSPOR DİVAN KURULUNDAN ANLAMLI ÖNERİ

"Özkan Sümer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' sözündeki sporcu tanımının tam karşılığıdır. AKP döneminde Ata'mızın bu sözünün birçok stattan söküldüğüne şahit olduk. Trabzonspor Divan Kurulumuz, Cumhurbaşkanlığına ve Futbol Federasyonuna Ulu Önderimizin bu anlamlı sözünün tüm statlara yeniden asılması önerisinde bulunmuştur. Trabzonspor Divan Kurulu'nun bu anlamlı önerisine kulak verilmeli ve bu öneri mutlaka yerine getirilmelidir."
 

Yorumlar (11)
davut 1 ay önce
Ahmet Bey olmasa sesimizi duyuracak kimse yok. Biraz da Hüseyin Örs. Akp milletvekilleri düğünlerde şahit olsunlar sadece. Bir proje, istihdam arttırıcı bir şey yok.
Fatih sağlam 1 ay önce
akp camuru milleti unuttu,kendi dünyasını yapıyor
COVANNİ 1 ay önce
ADAMLAR ATA SÖZÜNDEN BİLE TIRSIYOR.UNUTTURMAK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR AMA İNSANIN GÖNLÜNDEN SEVGİSİNİ ALAMAZSIN.
Mustafa kemal 1 ay önce
Sizin sayenizde chp ci oldum Allah yoklugunuzu göstermesin sizin gibi hic bir politikaci trabzonspora sahip cikmadi sizi cok seviyoruz basarilarinizin devamini temeni ederiz
Ahmet şahin 1 ay önce
O zeki çevik ahlaklalısını istemiş herkesin söylediği güzel söz bir yerleremi asılacak ahlakı tabeladanmı öğrenecek futbolcu ayrıca bu ülkede spormu var hep oyun hep şike ilk önce siz ve sizin gibi yöneticiler ahlaklı olsun gerisi gelir inşAllah
Emre ipoglu 1 ay önce
Hadi yazalım şimdi zeki çevik ahkaklimi olucak sporcularımız baska islerini meclise taşı Trabzon sporun besmele her hayrın başıdır mesela niye hep Atatürk'e dayatiyosunuz işleri bir hadis yazdirtin ozaman bende Trabzon sporun taraftarıyım ülke yararına iş yapın yada susun bırakın Trabzon'un ve ülke starlarını siz
Davut 1 ay önce
Emre mesajına neden besmele ile başlamadın?
Mantıklı 1 ay önce
Hem Atatürk’ü sevmeyeceksin hemde onu kurduğu Cumhuriyet’te, bir elin yağda bir elin balda sefa süreceksin. Ne ala Memleket.Bende, “ keşke yunan kazansaydı” diyorum.Em azından mevcut “sefa sürme” ülkesi olmaz, yunanlılar gibi, bizde dilenirdik !!
Deliveli 1 ay önce
DAVUT,ismiyle yazan arkadaşın Dinle bi zoru var galiba..yada kaşıntısı....
Sulots 1 ay önce
Atatürk ideal olanı söyledi. Bu iktidar bu söylemleri stadlardan kaldırdı.aslinda doğrusunu yaptılar.ahkaksiz sporcuları stattan cikarirsan maç yapacak futbolcuyu zor bulursun. FB Caner adamı kolundan çekerek kundeye getirecek, ben birşey yapmadım diye yerde paralaniyor.Adamlar birbirine ağza alınmayacak kufurler ediyor.siz o asıl söylemi statlara asacaksiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@