Meydan Parkı ve Sümela Teleferik projeleri ihaleye çıkıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye meclisi şubat ayı toplantıları başladı.

Meydan Parkı ve Sümela Teleferik projeleri ihaleye çıkıyor
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Sümela Teleferik Projesinin yapım ihalesini 19 Şubat’ta gerçekleştireceklerini bildirdi.

Projenin, Türkiye'nin en önemli teleferik hattı olduğunu ifade eden Gümrükçüoğlu,  "Hiçbir teleferiğin bu kadar büyük müşteri kapasitesi olacağı kanaatinde değilim. Bu projenin şehrimize kazandırılması için çok ciddi uğraş verdik." dedi.

Gümrükçüoğlu, meydan parkı 3. etabı için 12 Şubat'ta ihale yapılacağına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Meydan Parkı’nın doğu ucunda, tarihi İskender Paşa Camisi’nin yanında, mevcut durumda otopark olarak kullanılan alanı yeniden düzenleyerek adeta denize açılan bir balkon niteliğinde halkımızın hizmetine sunacağız. Söz konusu alan, Meydan 1. etap ve Meydan 2. etap ile kopuk ve ilişkisiz, otopark olarak kullanılan bir alandır. Hazırladığımız projemiz ile onaylı imar planındaki yolların sınırladığı alan içerisinde, cami bahçesi ve tarihi meydan ile doğru yöntemler ile eklemlenmiş, özgün bir meydan ve şehrin ihtiyacına cevap verecek 4 katlı otopark kazanılmış olacaktır."

Konuşmaların ardından toplantıda gündem maddeleri görüşüldü.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ya
ya - 6 ay Önce

Sizin yapacağınız en iyi patates, patlıcan dükkanı açmaktır. Devletin bütün mal varlıklarını sat ye, şimdide manavlık yapmaya başla. Küçük beyinler bır b... yaramaz.

Msc
Msc @ya - 6 ay Önce

İlk olarak kendi beynini büyütmekten başlayabilirsin

Trabzonlu
Trabzonlu - 6 ay Önce

Boztepe hattına teleferik yapılması yıllardır hayalini kurduğumuz ve yapılacak denen bir proje,şehrin ve Boztepenin çehresi bir anda değişir güzel Trabzon'umuzun Ordu ilinden hiç bir eksikliği yok...

ismail
ismail @Trabzonlu - 6 ay Önce

boztepe dolmuşları fena kızıyor biliyomusun sen. sıkıysa sen yap.

banner204

banner443

banner393