banner441

Meydan bölgesinde levha kirliliği sona erecek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı oturumları başladı.

Trabzon 09.09.2019, 17:40 09.09.2019, 17:50
Meydan bölgesinde levha kirliliği sona erecek

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantıları, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen ilk oturumla başladı.

İslam âleminin Aşure Günü’nü tebrik ederek Meclisin açılışını yapan Başkan Zorluoğlu, Meclisin ikinci gününde Büyükşehir Belediyesi olarak şu ana kadar yaptıkları ve bundan sonra yapmayı planladıkları çalışmalarla ilgili gelinen nokta hususunda ayrıntılı bir sunumla Meclise bilgilendirmede bulunacaklarını kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96’ıncı kuruluş yıldönümü tebrik eden Zorluoğlu, Rahmet-i Rahman’a uğurlanan Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) eski Başkanı Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu’na rahmet, rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi İbrahim Sedef’e şifa temennisinde bulundu. Zorluoğlu, 2019-2020 eğitim-öğretim sezonunun başlaması münasebetiyle de öğrenci, öğretmen ve velilere başarı dileklerini iletti. 

Meydanda levha kirliliği sona erecek

MEYDAN BÖLGESİNDE LEVHA KİRLİLİĞİ SONA ERECEK 

Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerinin sorularını yanıtlayan Başkan Zorluoğlu, ilk etapta Meydan bölgesini çevreleyen binalarla sınırlı, ikinci etapta Uzunsokak, Maraş ve Kunduracılar caddelerini kapsayacak sokak sağlıklaştırması ve cephe yenileme çalışmaları yapacaklarını belirtti. Başkan Zorluoğlu, “Meydan bölgesi için ihaleye çıktık. Bu çerçevede levha kirliliğini Meydan’dan başlayarak inşallah ortadan kaldıracağız” dedi.

DÖKÜM ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ 

Meclis üyelerinin soruları üzerine hafriyat döküm alanları oluşturulması ile ilgili çalışmaları hakkında Meclisi bilgilendiren Zorluoğlu, “Sadece Gülcemal dolgu alanının şehrimizin döküm alanı ihtiyacını karşılaması söz konusu değil. Göreve başladığımda ilk verdiğim talimatlardan birisi, hem doğuda hem batıda döküm alanları oluşturulmasıdır. Arkadaşlarımız alanda incelemelerini yaptılar. Bu meseleyi hem doğuda, hem batıda, hem merkezde döküm alanları ilan etmek suretiyle vatandaşımız lehine çözceğiz” diye konuştu.

Meydanda levha kirliliği sona erecek

ULAŞIM A.Ş. ÜST DÜZEY HİZMET VERECEK 

Büyükşehir Belediyesinin şirketleri hususunda da Meclisi bilgilendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, “Belediyemizin 3 tane şirketi var. TRABEL, TURKUAZ ve TİRABİTAŞ. Bunların genel kurulları Mayıs ayı içinde yapıldı ve yönetim kurulları oluşturuldu. Yine bağlı kuruluşumuz olan TİSKİ’nin TRABSU diye bir şirketi var. Bu şirkette bizden önce kurulmuştur ve TİSKİ’deki personelin iş ve işlemleri yürütmektedir. Ayrıca, belediyemizde kullanılmayan, kâğıt üzerinde olan bir şirketi, ULAŞIM A.Ş. olarak dönüştürüyoruz. Malumunuz taahhütlerimiz arasında Trabzon’daki ulaşımı çok daha iyi bir noktaya getirmek vardı ve bunun için ULAŞIM A.Ş.’yi kuracağımızı kamuoyuna taahhüt etmiştik. Bununla ilgili son aşamadayız, süreç işliyor. Tescili tamamlandığında Büyükşehir Belediyesinin dördüncü şirketi olarak faaliyete girecek ve Trabzon’da toplu taşımayı, otoparkları, park işlerini ve diğer ulaşımla ilgili meseleleri tek elden yürütebilecek; çok iyi idarecilerin görevlendirildiği bir şirket olarak şehrimize çok ciddi katkılar yapacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

Meydanda levha kirliliği sona erecek

FINDIK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIZ 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, fındığın bölge illeri ve Trabzon için çok önemli bir stratejik ürün olduğunu ifade ederken, bu hususta ne yapılması gerekiyorsa Büyükşehir Belediyesi olarak bunu yapmaktan geri durmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı ilk oturumu, ilgili gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanması ile tamamlandı. Eylül ayı toplantılarına yarın (10 Eylül) gerçekleştirilecek olan ikinci oturumla devam edilecek.

Meydanda levha kirliliği sona erecek


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (11)
Trabzon 5 ay önce
Trabzon ' a metro yapılmalıdır Akçaabat' tan Araklı'ya kadar metro hattı yapılmalıdır
Malkoç 5 ay önce
Meydan dediğin büyük olur etrafı biraz daha genişletilmeli çevre düzenlemesi daha iyi olabilir
ada 5 ay önce
bitik şehir trabzon çöp yuvası dolmuş ve levha kirliliği
hakan 5 ay önce
galiba almanya da yaşıyorsun!
Yavuz 5 ay önce
OTOPARK SORUNU
Cem 5 ay önce
Önümüzdeki yaz trabzona gelcez plaji yok trabzonun denizi var cay icerek denize bakariz gercek dünyada ilk bu denizi olan ve denize giremeyen vatandaslar bunu reklam edersek sirf meraktan turistler gelir ilginc oldugu icin/sadece bir öneri bu..ayrica sehir aksam 17 olunca karanlik oluyor sokaga cikmaya ben erkek olarak korkmustum,meydana gelince lambalarla donatilmali güzel bordo mavi renklerimiz varken trabzon da yasayan yaslilar bir köylerine gitse sehiri genc dinamik adamlara biraksalar cok sey degisirdi bu yaslilar oldugu sürece trabzon geriliyor istemezuk trabzona dedikce bunlar geriliyoruz saygilar
? 5 ay önce
sen yaşlanınca gelmezsin......
sami şanlı 5 ay önce
Saygılar sayın başkanım.Şehir merkezinde yollara döşenen şu taşların acilen sökülmesi ve insanların ve otobobillerin rahatça gidip gelecekleri bir yol haline getirilmesi gerekir,Zira nice insanlar ayakları takılıp düşme sonucu yaralanmaktadır.
kasap 5 ay önce
Kasaptan Doktor olmaz!
Sizin en iyi anladiginiz şey nasıl beton dökülür.
Nerde o eski meydan parki?Cay rantına kurban gitti.
Misafir 5 ay önce
Meydan parkındaki kurumaya yüz tutmuş ağaçlar için çalışma yapılıp kurumaları önlenmeli. Belediye yetkilileri bunu ne zaman görecek acaba?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@