banner441

Metin Alper kimdir? Metin Alper Trabzon Emniyet Müdürü oldu!

Trabzon'un yeni emniyet müdürü Metin Alper kimdir?

Trabzon 20.09.2019, 09:14 20.09.2019, 09:19
Metin Alper kimdir? Metin Alper Trabzon Emniyet Müdürü oldu!

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile boşta bulunan 4 Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atama yapılırken, 49 ilin Emniyet Müdürü değiştirildi. Metin Alper Trabzon Emniyet Müdürü oldu. Trabzon Emniyet Müdürü olan Metin Alper kimdir? 

METİN ALPER KİMDİR?

1988 yılında Polis Akademisi'ne geçti. 1992 yılında Komiser Yardımcısı olarak mezun olduktan sonra 20. Dönem İç Güvenlik ve Özel Hareket Kursunu bitirerek Ardahan ilinde Özel Harekat Şube Müdür vekili olarak göreve başladı.

1995 Nisan döneminde 243. dönem Yedek subay olarak askerlik hizmetine Tuzla Piyade Okulunda başladı. 1996 yılı Temmuz ayında Teğmen rütbesi ile Van Özalp 2.Jandarma sınır taburundan terhis oldu.
1996-1998 yılları arasında Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Şube Müdürlüğünde görev yaptı. 1998 yılında Osmaniye Emniyet Müdürlüğüne atanan Alper, Osmaniye'de Özel Hareket Şube Müdürlüğünde görev aldı.

1999 yılında Misyon Koruma Sınavını kazanarak T.C. Bişkek Büyükelçiliğinde 2002 yılına kadar Ataşe olarak görev aldı. 2002 yılından itibaren Osmaniye ilinde sırayla Kaçakçılık ve Organize Şuçlar Şube Müdür Vekili,  Personel Şube Müdür Vekili, Asayiş Şube Müdürü  ve en son olarak da Kadirli ilçe Emniyet Müdürlüğü görevi yaptı.

Alper buradaki görevinden sonra 2007 yılında Sivas Trafik Tescil Denetleme ve Şube Müdürü olarak atandı.  2010 yılında Birleşmiş Milletler Doğu-Timor misyonuna katılarak Türk Polis Kontenjanında 1.5 yıl süreyle görev aldı.

2013 Mayıs ayında Afganistan – Kabil’de bulunan NATO- ISAF misyonunda 8 ay süreyle NATO  Komutanı Orgeneral Joseph  Dunford’un Polis Danışmanlığı görevini yürüttü.

25 Aralık 2013  itibariyle de İstanbul’da Önleyici Hizmetler ve Güven Timlerinden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. İstanbul’da Koruma Şube Müdürlüğünden , Trafik Şube Müdürlüğünden ve Gaziosmanpaşa İlçesinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

14 Nisan 2016 tarihinde Afganistan Mezar-ı Şerif’te bulunan NATO Kararlı Destek Misyonda  Kıdemli Polis Danışmanı olarak görev yaptı. 26.10.2016 tarih ve İçişleri Bakanlığının  2016/759 sayılı kararnamesi  ile Adıyaman İl Emniyet Müdürü atanarak 29.10.2016 tarihinde Adıyaman ilinde göreve başlamıştır.

Kezban ALPER ile evli olan Metin Alper Saniye Şeyma, Ahmet Bahadır ve Zeynep Zülal’in babasıdır. İyi derecede Rusça ve İngilizce bilmektedir. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
Halil Emir 5 ay önce
Hoşgeldiniz sayın müdürüm. Hayırlı olsun
Ahmet ayaz 5 ay önce
Aracım çalınmıştır 2017 de ve mevladan umut kesilmez bekliyorum sayın alpere hoşgeldin diyorum belki bulunmasına vesile olur bu mübarek cuma hürmetine duamı kabul et Allahım aminnn
ahmet 5 ay önce
Adam gibi adam geliyor alçakgönüllüğü ile bütün kalpleri fetheden bir insan
Yasin 4 ay önce
Bir adiyamanli olarak Şehrimize yapmış olduğu hizmetler adına kendisine sonsuz teşekkürler ederim,Bir ağabey bir dost idi..Halkın her kesiminin ihtiyacını canhıraş şekilde çözen,memleketin huzur ve asayişini Krallar gibi sağlayan Baba dostu Ağabeyimiz,Aynı görev ve sorumluluğu TRABZON ilimizde de yapacağı adına hiç kuşkum yoktur,ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN METIN ABI..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@