vardallar

Meteoroloji'den Trabzon'a kritik uyarı!

Meteorolji'den yapılan açıklamada, Trabzon, Ordu, Giresun ve Rize için yapılan uyarıda kuvvetli yağış beklenildiği belirtildi.

Trabzon 19.06.2019, 11:34 19.06.2019, 11:51
Meteoroloji'den Trabzon'a kritik uyarı!

Trabzon'un Araklı ilçesinde dün meydana gelen ve 4 kişinin öldüğü, 6 kişininde kaybolduğu sel felaketi sonrasında, Meteoroloji'den yeni bir uyarı geldi. Trabzon, Ordu, Giresun ve Rize için yapılan uyarıda kuvvetli yağış beklenildiği belirtildi.

Vatandaşlar yoğun yağış ve sonrasında oluşabilecek sele karşı dikkatli olunması konusunda uyarıldı.

Meteoroloji'den yapılan uyarıda şu açıklamalara yer verildi:

Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, bugün beklenen gök gürültülü sağanağın Marmara'nın güneydoğusu (Bursa, Bilecik ve Balıkesir) ve İç Ege'de (Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Kütahya, Manisa ile İzmir, Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri) yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor.

İç Anadolu (Eskişehir, Konya, Çankırı, Yozgat, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kırıkkale, Karaman, Aksaray ile Ankara'nın güney ve batı ilçeleri), Akdeniz'in iç kesimleri (Burdur, Isparta, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın batısı ile Antalya, Mersin ve Adana'nın iç kesimleri) Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimleri) yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Kuvvetli yağışların oluşturabileceği ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@