7m


7m

hyundai

Maraş caddesi trafiğe kapanacak mı? Zorluoğlu’ndan kritik açıklama

Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu’ndan Maraş Caddesi açıklaması geldi.

Trabzon 24.05.2021, 15:24
Maraş caddesi trafiğe kapanacak mı? Zorluoğlu’ndan kritik açıklama

Trabzon Büyükşehir belediye başkanı Murat Zorluoğlu Maraş Caddesi’nin trafiğe kapanma tartışmaları konusunda açıklamalar yaptı.

Zorluoğlu “Maraş Caddesi ile alakalı uzunca zamandır Trabzon’un gündeminde ben olacak diye çeşitli görüşler fikirler var. Maraş caddesinin nasıl olacağı konusunda bir beklenti var. Bu konu ile alakalı olarak. Sadece Maraş caddesi değil. Cumhuriyet caddesinden Gazipaşa caddesine İskele yokuşundan Taksim yokuşuna tanjanta kadar o alanın tamamını kapsayacak şekilde ulaşım master planı kapsamında burayı incelettik. Ulaşım master planı içerisin de 3 tane KTÜ’den profesör düzeyinde danışmanımız var. Bu ekip burayı çok iyi bilen bir ekip olarak çalışmalarını sürdürüyor. Biz ilk olarak meydan bölgesini istedik. Bize de bir taslak sunum yaptılar. Buranın geleceği şehrimizin bütün dinamikleriyle buranın geleceğine karar vermemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bunu kendi aramızda milletvekillerimiz ve il başkanımızla değerlendirdi. Trabzon’daki diğer il başkanlarını ziyarette bulunarak bu konuyu istişare ettik. Bu akşam da bütün meslek odalarının üyesi olduğu İKK’yı ziyaret edeceğiz. Maraş caddesi raporunu anlatıp istişare edeceğiz. Ticaret odası ticaret borsası ile de istişare edeceğim. Büyükşehir belediyesinde de bu konuyu istişare edeceğiz. Bugün ayrılmak zorundayım ama yarın kısa bir sunum yapıp yarın istişare edeceğim.” İfadelerini kullandı.

Haber61 - Haber Servisi


Yorumlar (6)
davut 1 yıl önce
Sıkışınca Ktü'den proefesörlere gitti konu diyorsunuz. Yetki sizde değil mi? Yap raflı sistemi, araç trafiği olmasın, şehir modern bir yüz kazansın. Yıl 2021 hala daha raylı sistem yok Trabzon'da. Neden olsun ki? Seçilme derdi olmayanın hizmet derdi de olmaz.
Nokta 1 yıl önce
Bu alanları trafiğe nasıl kapatacaksınız? Mevcut haliyle mumkun degil. Kimse kusura bakmasın, ulaşım master planı diye süslü cümlelerle de milleti kandırmayın. Önce bahsi geçen konumlardaki ulaşım problemini asın. Metro yok, tramvay yok, doğru dürüst planlı bir yürüyüş hattı bile yok. Orada ticari işletmelerin kullanacağı hatlar yok. Birde bırakın bu ktulu profesörleri, ufkunuzu genişletin keza gördük meydanı ne hale getirdiklerini. Yoksa geçenlerde tramvay bu şehre uygun değil duyanların zihniyetinde bulursunuz kendinizi.
NİHAT KILIÇ 1 yıl önce
MARAŞ CADDESİ KAPATILAMAZ. KTÜ DEN PROF.LARA DANIŞMAK DOĞRU. ANCAK HANGİ PROF.LAR.
Ali 1 yıl önce
Kesinlikle kapatılsın sadece otobüs veya dolmuşlar girebilsin ayrıca iş yerlerine sevkiyat yapan toptancılar tabi ama geri kalan işi gücü olmayan kuru kalabalık sokulmasın
İskender 1 yıl önce
Meydan Cumhuriyet caddesi arası dolmuş trafiğine kapatılıp, duraklarda araçların yarısı meydan tanjant, diğer yarısı sahil_cumhuriyet caddesinden batıya çalışmalı, dolmuşlar gün aşırı veya haftalık sıraya sokulabilir.
Misafir 13 ay önce
Maraştaki trafik Tanjantta kayacak bunun hesabı yapıldı mı acaba. Uzun sk ve kunduracılar kapalı zaten Maraş’ı da kapatıp meydan esnafını bitirin insanlar araçlarıyla gidebilecekleri yerleri tercih eder

Gelişmelerden Haberdar Olun

@