7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Maçka şehidi Eren Bülbül gözyaşlarıyla uğurlandı

15 yaşındaki Eren Bülbül, "İyi ki varsın” sözleriyle sonsuzluğa uğurladılar

Trabzon 12.08.2017, 15:04 13.08.2017, 11:50
Maçka şehidi Eren Bülbül gözyaşlarıyla uğurlandı

Terör örgütü mensupları tarafından dün bir astsubay ile birlikte Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül bugün Maçka ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. 


CENAZE TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN


Maçka Merkez Camisi'nde ikindi namazı sonrasında kılınan cenaze namazına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, milletvekilleri, ailesi, arkadaşları ile binlerce kişi katıldı.

Cenaze namazı öncesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve ardından Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, Teknik Direktör Ersun Yanal ve takım kaptanı Onur Recep Kıvrak da Eren’in ağabeylerine ve yakınlarına taziyelerde bulundu. Eren Bülbül’ün Türk bayrağına sarılı tabutu kılınan cenaze namazının ardından omuzlarda taşınarak cenaze nakil aracına kondu. Cenaze toprağa verilmek üzere buradan Köprüyanı mahallesine gönderildi.

Maçka şehidi Eren Bülbül gözyaşlarıyla uğurland

Türkiye Eren'i konuştu

Türkiye Eren’i önce Maçka ilçesinden gelen şehit haberi ile ardından da sosyal paylaşım sayfasında şehit olmadan 2 ay önce yaptığı ‘Biride çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın’ mesajı ile tanıdı. Farkına varmadan bir anlık kırgınlığı ile yazdığı bu mesajı ile Türkiye’de gündem olan Maçkalı Eren Bülbül’ün bu sözü bugün Türkiye’de en çok konuşulan konu oldu. ‘Biride çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın’ sözü gazetelerin manşetlerini, televizyonların ekranlarını ve sosyal medya kullanıcılarının da sayfalarını süsledi.

Maçka şehidi Eren Bülbül gözyaşlarıyla uğurland
Maçka şehidi Eren Bülbül gözyaşlarıyla uğurland
 

Yorumlar (3)
tonyalı 5 yıl önce
Allah rızası icin bu ülkeyi bu hale ketireni kınayın bu düzene karşı cıkın yoksa cok canlar kider
ahmet 5 yıl önce
trabzona yakışmıyor trabzonlu olarak çok üzülüyorum bu köpeklere yok etmemiz lazım maçkadan
Süleyman Özmen 5 yıl önce
Allâhü Teâlâ, Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafâ'ya (sav) Livâü'l-Hamdi(Hamd Sancağını) vermiştir. Kıyamet gününde hamd Ehli olanlar (Allâhü Teâlâ'ya hakkıyla hamd edenler); bütün peygamberler, evliyâlar, şehîdler onun altında toplanırlar.
Livâü'l-Hamd'de üç satır yazılıdır;

Gelişmelerden Haberdar Olun

@