banner556

Maçka'daki krizde son perde! O tepeye bayrak yeniden asıldı

Maçka'daki Türk Bayrağı krizi sona erdi.

Trabzon 26.12.2020, 09:26 26.12.2020, 09:33
Maçka'daki krizde son perde! O tepeye bayrak yeniden asıldı

CHP ile Maçka Belediyesi arasında krize dönüşen bayrak meselesi sona erdi. Yeni Türk Bayrağı asıldı.

CHP Maçka İlçe Başkanı Nihan Göktürk, Maçka Sofrataşı’ndaki bayrağın yerine asıldığını belirterek fotoğraf paylaştı.

Açıklamasında şunları söyledi; 

"Şanlı bayrağımız göndere çekildi.

Maçka ilçemiz Yeşilyurt mahallesi Sofrataşı mevkiinde şanlı bayrağımızın ivedilikle göndere çekilmesi hususunda yapmış olduğumuz çağrımız sonucu, bayrağımız bugün göndere çekildi. Bu süreçte özverili davranarak ivedilikle harekete geçen Maçka Kaymakamımız Sayın Selim Çomaklı’ya, Karakol Komutanımız Sayın Ahmet Dağaşan’a, emeği geçen tüm askeri personelimize  ve kaymakamlık yazı işleri çalışanlarına, ilçe yöneticimiz Sayın Recep Tüfekçi’ye özellikle birer birer resim atan duyarlı davranan Maçkalı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. 

Ucuz siyasetimiz bayrağı göndere çekti!

Sayın Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan; bayrak direğinin bir yıldır kırık olduğunu, bayrağı bizim getirip resim çektiğimizi, bayrağımızı asmak değil olduğu yerde hakkını vermek gerektiğini dile getirip ucuz siyaset yaptığımızı söylemişti.

Sayın Koçhan; ucuz siyasetimiz Şanlı Türk Bayrağımızı göndere çekti, ürettiğiniz mazeretlerinize en güzel cevabı net bir şekilde bir gün içinde Şanlı bayrağımızı sahiplenen ve göndere çektiren, Devlet adamı vasfını ortaya koyan Sayın Kaymakamımız vermiştir.  On metrelik bayrağı alıp eskitip 200 metre yürüyüş yolunda taşıyıp seremeyeceğimizi, üzerine de anında kar yağdıracak meziyetlerimiz olamayacağını bildiğinizi düşünüyorum.  

Halk ekmek parası derdindeyken "onlar" için belediye sınırları içerisinde dikilen bir bayrağın idari yükümlülüklerini yerine getirmek yerine   Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve bizleri suçlamayı seçerek sorumluluktan kurtulma çabanız gayet normaldir. Rahmetli Demirel'in "Allah yakışan iftiradan korusun" sözü bu noktada çok anlamlıdır ve manidardır. Mazeret üretmeye meyilli amelleriniz niyetinizi gözler önüne sermiştir."

Maçka'daki krizde son perde! O tepeye bayrak yeniden asıldı

Maçka'daki krizde son perde! O tepeye bayrak yeniden asıldı

Maçka'daki krizde son perde! O tepeye bayrak yeniden asıldı

Yorumlar (5)
Trabzonlu 1 ay önce
Halkımız çok unutkandır. Devamlı hatırlatmak lazım. Bu ülkede tabelalardan hdp istedi diye çözüm süreci adı altında T. C isimleri silindi. Andımız marşı okullarda okutulmadı. Bu işleri CHP yapsaydı ülke farklı şeyler olurdu.
Deli 1 ay önce
Bayrak ,siyasete konu olamayacak kadar kutsal ve dokunulmazdır...nokta
Yomralı 1 ay önce
Biz İbrahim den kurtulduk çok şükür, sahilimizde oldu, hizmet denen birşey varmış öğrendik. Kısa sürede yürüyüş yapabileceğimiz sahile kavuştuk, çöp kutuları ve elektrik hatları yerin altına indi, hibe petrol istasyonları paraya döndü, maçkalı hırsız yalaka Ömer deki arazi izi aldı, makine parkımıza yeni 5 adet iş makinesi kamyon, çöp taksi, asfalt arabası eklendi ve niceleri... Sizde kurtulun sizde hizmetle tanışın
Davut 1 ay önce
Yazıklar oosun haber olmasa bayrağı yerde bırakacaklardı. Bu memleket akp ile daha ne resillikler yaşayacak
Köksal 1 ay önce
Beşirlideki koskoca direkte bayrak yok hayırdır??

Gelişmelerden Haberdar Olun

@