7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Maçka'daki hain saldırıyı yapan grup deşifre edildi

Maçka'da gerçekleştirilen hain saldırıyı yapan terörist grup deşifre edildi.

Trabzon 12.08.2017, 08:41 12.08.2017, 11:52
Maçka'daki hain saldırıyı yapan grup deşifre edildi

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında bugün biri sivil 2 kişinin şehit edilmesi ve bir güvenlik görevlisinin de yaralanması olayını gerçekleştiren terörist grup deşifre edildi. 


Son yıllarda Karadeniz'de, özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi'nde saldırılarını sıklaştıran terör örgütü PKK’nın bölgede bulunan grupları ve sorumluları biliniyor. Bu grupların başında ise “Türk Tarık” kod adlı Barış Öner ve “Cudi Zaza” kod adlı Mehmet Yakışır bulunuyor.

‘Yeşil liste’ olarak bilinen arananlar listesinin en başında yer alan, başına 1 milyon TL ödül konan Artvin’in Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner, geçtiğimiz yıl 25 Ağustos tarihinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin'in Şavşat ilçesindeki konvoyuna saldırı düzenlenmesi emrini verdiği ve bizzat yönettiği biliniyor. Eli kanlı teröristin yaklaşık bir yıl sonra bu kez Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör olayında parmağı olduğu belirtiliyor.

Yorumlar (10)
akçaabat sebat 5 yıl önce
hep aynı masal. yakın ormanları sürmenedeki orman peşkeş için yakıldı maçkadaki ormanlarda birkaç soysuzun leş olması için yakılsın...
60bir 5 yıl önce
Bunların pkklı olduklarına inanmıyorum. Bu kadar uzun süre nasıl oldu da ele geçirilemediler? Bunlar savcı Kiraz'ı şehid edenlerin yoldaşlarıdır.
Atıf 5 yıl önce
Arazi kaya kameralarla donatıldımı??? Küçük veya büyük şüpheli mıntıkadaki her yerleşim biriminden 2-3 kişi ücreti karşılığında irtibat noktası haline getirildi mi?? Kısacası Gümüşhane jandarma ve emniyetinin başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği arazi çalışmasını Trabzon jandarma ve emniyetinin gerçekleştirip gerçekleştiremediği sorgulandımı???
Bal61 5 yıl önce
Jandarmaya polise söylenecek çok söz var ama zamanı değil.Acimiz taze.
PKK'lılar resmen dalga geçiyor bizlerle.
Ercan 5 yıl önce
Ne deşifresi ?? Leşleri lazım o aşağılık mahlukların
Süleyman Özmen 5 yıl önce
Acil sisli havalarda görüntü sağlayan İHA'lar üretilmesi şart oldu, aksi halde Karadeniz Dağlarında çok Şehit veririz
Ts61 5 yıl önce
En büyük terörist bizim bu askere ve polise emir verenler. Hiç tedbir almadan bu gözü dönmüş inşalarla çatışmaya giriyoruz. Yazıklar olsun. Söz bulamıyorum.
COLAK 5 yıl önce
Hani karadenize pkk yaklasamazdi üstelik macka ben bir mackaki olarak Hep bu olaylarin mackada olmasi kanima dokunuyo nerde bu millet nerde bu macka halki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@