Kuveytli turizmcilerin Doğu Karadeniz'de kar keyfi

Kuveyt'ten gelen seyahat acenteleri Doğu Karadeniz'de mart ayında kar keyfi yaşadı.

Trabzon 22.03.2017, 15:27
Kuveytli turizmcilerin Doğu Karadeniz'de kar keyfi

Bölgeyi gezmek, görmek, turizm potansiyelini araştırmak, Arap turistleri bölgeye yönlendirmek amacıyla Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Türk Hava Yolları (THY) Kuveyt Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen program çerçevesinde Kuveytli seyahat acenteleri, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tarihi ve turistlik yerlerini gezdi, Mart ayının son günlerinde kar keyfi yaşadı. 


Geçtiğimiz yıllara kıyasla Doğu Karadeniz Bölgesi’ne bu yıl Kuveyt’ten önemli oranda bir talep artışı olduğunu ve bu nedenle bölgeyi gezmek istediklerini belirten acente temsilcileri, Kuveyt-Trabzon arasında THY tarafından başlatılacak doğrudan tarifeli uçuşlar öncesinde gerçekleştirilen bu ve benzeri tanıtım faaliyetlerinin bölgemizi ziyaret edecek Kuveytli turist sayısının artmasında etkili olacağını söylediler.

“Doğu Karadeniz Bölgemizi alternatif turizm merkezi haline getirmek için özellikle hedef pazarımız olan Körfez ülkelerinde tanıtımlara ve onların burada daha rahat tatil yapmalarına yönelik hizmet kalitesinin artırılması ve altyapısının geliştirilmesine dönük stratejik yaklaşımlarımızı sürdürüyoruz” diyen DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Kuveytli turizmcilerin kar keyfi

“Son 6 yılda fuarlara katılıp bölgemizin tanıtımını gerçekleştirdik. Bunun sonuçlarını almaya başladık. 2010 yılında 30 bin Arap turistten 2016 yılında 600 bin Arap turist sayısına ulaştık. Artık Trabzon’a Suudi Arabistan’ın Riyad, Cidde, Medine, Tabük, El Kasım, Yanbu, Dammam ve Hail kentlerinden direkt uçak seferleri başlamıştır. Bunun yanı sıra Kuveyt ve Abu Dhabi’den de seferler başlayacak. Ordu-Giresun Havalimanımızda da bu yıl yoğunlaşacak olan yurt dışı seferlerle bölge turizmimiz daha da gelişecektir. Geldiğimiz nokta sadece bölgemiz turizmi için değil ülkemiz turizmi içinde çok sevindirici ve gurur vericidir.”

Doğu Karadeniz’in turizmde altın yıllarını yaşamaya başladığını ifade eden Adıyaman, son yıllarda bölge turizmi adına yapılan başarılı çalışmalarla elde edilen kazanımları daha da geliştirmek için tanıtım faaliyetlerine hız vererek devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kuveytli turizmcilerin kar keyfi

‘DİRİLİŞ ERTUĞRUL’ OYUNCULARI İLE ÖZEL RÖPORTAJ YAPTILAR

Öte yandan Kuveyt’in önde gelen talkshow programcılarından Hamad Al Ali ve ekibi, programları olan Hamad Show’un bir bölümünün çekimlerini bölgede gerçekleştirdiler. Doğal güzelliklere ve gündelik yaşantıya yönelik çekimler yapan ekip, Kuveyt’te en çok izlenen dizilerden biri olan Diriliş Ertuğrul’un oyuncularından ‘Doğan Alp’ karakterini canlandıran Cavit Çetin Güner ve ‘Bamsı Beyrek’ karakterini canlandıran Nurettin Sönmez ile röportaj yaptı.

Kuveytli turizmcilerin kar keyfi

Kuveytli turizmcilerin kar keyfi

Kuveytli turizmcilerin kar keyfi


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@