kebir

Kum limanı göle çevirdi

Takaları karadan yürüttüler

Kum limanı göle çevirdi

Trabzon un Söğütlü ilçesinde bulunan limanın girişi dalgaların kumları taşımasıyla kapandı.

Akıntıyla sürüklenen kumların taşıması ile kapanmaya başlayan Limanın girişi yetkililerin önlem almamasından ötürü liman girişini tamamen kapandı. teknelerin barındığı, Trabzonlu balıkçıların geçim kaynağı olan takalar limandan çıkamadı. Takaları limanda kalan balıkçılar perişan oldu.

TAKALAR KARADAN YÜRÜTÜLDÜ

Fiberglastan yapılan hafif tekneler çevredeki vatandaşlar ve diğer balıkçıllarla birlikte kumun üzerinden taşınarak deniz ile kavuşturuluyor.

Yetkililerden en yakın zamanda yardım bekleyen balıkçılar, "balığa çıkamıyoruz. Evimize ekmek götüremiyoruz. maddi yönden de kayıp yaşıyoruz" diye kendilerini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2016, 16:55
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat başkan
murat başkan - 2 yıl Önce

Bu liman geçen haftalarda gelişigüzel boşaltıldı.Ancak kapanacağı belliydi.Çünkü liman ağzı direkt kuzeye bakıyor ve resimde gözüken kayaların açık denize olan kısmı kumsal olmuş. normalde doğuya bakması lazım. En önemlisi ise söğütlü ve yıldızlıda bu kadar kayık varken modern anlamda hiç bir liman girişimi yok.Anladığım kadarıyla akçaabat belediyesi söylentileri doğrular gibi henüz söğütlü ve yıldızlının kendisine bağlandığının farkında değil...

banner424