7m

7m

hyundai

tamfinans

Kulüp başkanından Mustafa Reşit Akçay açıklaması: Kendisi istemeyebilir

Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, Mustafa Reşit Akçay ve Berkay Dabanlı transferi hakkında açıklama yaptı. Akçay için Samsunspor deplasmanı bekleniyor.

Trabzon 17.01.2022, 21:39
Kulüp başkanından Mustafa Reşit Akçay açıklaması: Kendisi istemeyebilir

Kocaelispor’da cumartesi günü alınan Ankaragücü mağlubiyetinin ardından sıcak gelişmeler yaşandı. Maçtan sonra istifası tekrar gündeme gelen Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay ile Başkan Engin Koyun bugün yapılan toplantıda bir araya geldi.

Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, yapılan toplantı sonrası Mustafa Reşit Akçay ve Berkay Dabanlı transferi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Akçay'a verilen kredi dolmak üzere

Bugün öğle saatlerinde gerçekleştirilen toplantıda Mustafa Reşit Akçay’ın bir kez daha istifaya hazır olduğunu bildirmesi üzerine Başkan Engin Koyun, daha önce hocaya tanıdıkları 4 maçlık kredinin devam edeceğini söyledi. Akçay’a verilen 4 maçlık kredinin 2 maçı geride kalırken, cuma günü oynanacak Samsunspor maçından alınacak olumsuz bir sonucun sıcak gelişmelere gebe olması bekleniyor. Öte yandan transferde Berkay Dabanlı ile anlaşma sağlayan yeşil siyahlılarda transferde de hareketliliğin devam etmesi beklenen gelişmeler arasında bulunuyor.

"Kendisi kalmak istemeyebilir"

Mustafa Reşit Akçay hakkında açıklamasına devam eden Başkan, "Hocayla ilgili 4 maçlık bir süreç vermiştik, 2 tanesi geride kaldı. Bu 4 maçın 2 tanesi iyi geçmedi. Direkt işin sorumluluğunun hocayla alakalı olmadığını daha önce söylemiştim. Çünkü takımda santrfor yoktu. Önümüzdeki Samsun maçı önemli. Kendisi de ‘Takımda benden kaynaklı sıkıntı olacaksa ben istifaya hazırım’ dedi. Mustafa Hoca’ya ve teknik ekibe yaklaşımları için teşekkür ederim. Hocamız çok karakterli bir insan. Kredisinin devam ettiğini söyledim ama hoca Samsun maçından olumsuz bir skor alırsak kendisi kalmak istemeyebilir” şeklinde konuştu.

"Berkay Dabanlı ile anlaşma sağlandı"

Öte yandan transfer gelişmeleriyle ilgili de açıklama yapan Başkan Koyun, "8 ve 10 numara pozisyonlarını oynayabilen yabancı bir futbolcuyla anlaşmak üzereyiz. Stoper mevkisi için Berkay Dabanlı ile anlaşma sağladık. Bir tane de forvet ya da kanat almayı düşünüyoruz. Bu konuyla da ilgili gelişmeler olabilir. Taraftarımız sabırlı olsun. Forvetsiz oynuyoruz, sakatlarımız ama yeni yaptığımız transferlerle takımı hak ettiği yerlere getireceğiz” dedi.


Yorumlar (1)
Kemal 4 ay önce
1461 Trabzon MRA'nın yeni yuvası olacaktır. Mutlu da olur bu güzel insan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@