banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

KTÜ’de yüz yüze eğitim açıklaması! o bölümde başlıyor!

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde bazı bölümlerde yüzyüze eğitim başlıyor.

Trabzon 16.09.2020, 09:30 16.09.2020, 09:40
KTÜ’de yüz yüze eğitim açıklaması! o bölümde başlıyor!

Haber61 - Haber Servisi

Türkiye’de etkisini sürdüren koronavirüse karşı alınan önlemler çerçevesinde eğitim ve öğretim online olarak devam ediyor. Karadeniz Teknik üiversitesi de alınan kararları uygularken bir bölümünde yüzyüze eğitim kararı aldı.

KTÜ’den yapılan açıklamada “Üniversitemizde, 2. maddede belirtilen istisnalar dışında ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki tüm dersler çevrimiçi eşzamanlı (uzaktan) olarak gerçekleştirilecektir. Diş Hekimliği Fakültesi 5. sınıf ve Tıp Fakültesi 6. sınıf dersleri, pandemi koşullarına uygun olarak, yeterli sayıda gruba bölünerek yüzyüze yapılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Diğer bölümlerin online olarak eğitim göreceği belirtilen açıklamada “Yükseköğretim Kurulu’nun 13.08.2020 tarihli açıklamasında, Üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Bunun yanı sıra “kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması” da önemli olduğu bunun için üniversitelere karar alma süreçlerinde geniş imkan tanındığı ifade edilmiş, böylece üniversitelerin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale getirilmiştir. Söz konusu açıklamada, Covid-19 salgınının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerin ilgili kurullarının karar vereceği belirtilmiştir. Bu kapsamda 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi için, üniversite senatosunun 03.09.2020 tarih ve 311 sayılı kararı doğrultusunda;

1. Üniversitemizde, 2. maddede belirtilen istisnalar dışında ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki tüm dersler çevrimiçi eşzamanlı (uzaktan) olarak gerçekleştirilecektir.

2. Diş Hekimliği Fakültesi 5. sınıf ve Tıp Fakültesi 6. sınıf dersleri, pandemi koşullarına uygun olarak, yeterli sayıda gruba bölünerek yüzyüze yapılacaktır.

Yüksek Öğretim Kurulu’nun alacağı kararlar doğrultusunda eğitim-öğretim şeklinde yeni düzenlemeler söz konusu olabilecektir. Bu nedenle süreç ile ilgili sadece resmi web sayfalarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan yapılacak açıklamalara göre hareket edilmesini önemle rica eder, sağlıklı günler dileriz.” Denildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
murat başkan 1 hafta önce
örneğin trabzon üniversitesi eğitim fakültesi 4. sınıf öğrencileri staj yapmadan mezun oluyor. ben senato 4. sınıfları çağırır diye düşünmüştüm ama paşaların pardaon hocaların keyfi yerinde anlaşılan..
ayşe 1 hafta önce
zaten 6.sınıf tıp mğrencileri 15 temmuzdan beri hastahanedeler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@