7m


7m

hyundai

KTÜ’de öğrenciler yemekhane ücretlerini protesto ettiler

KTÜ Öğrenci Kollektifi, KTÜ’deki yemekhane ücretlerine zam yapılmasını protesto etti.

Trabzon 24.03.2022, 17:36 24.03.2022, 17:40
KTÜ’de öğrenciler yemekhane ücretlerini protesto ettiler

KTÜ Öğrenci Kollektifi, Yemekhane Ücretlerine zam yapılmasını protesto etti. KTÜ Rektörlüğü önünde düzenlenen basın açıklamasında Şu ifadeleri kullandılar:

2022 yılının başından beri yaşadığımız ekonomik krizin sonucu olan hayat pahalılığı sebebiyle dışarıda bir öğün yemek tüketebilmek üniversiteliler için neredeyse imkansız hale gelmiştir, zira 850tl’lik Kredi/burs ile bir bireyin barınma,beslenme gibi temel ihtiyaçlarının tamamının 2022 Türkiye’sinde karşılanması mümkün değildir.Bir üniversiteli olarak –üniversitenin kamusal bir alan olmasından kaynaklı – kampüsün dışına kıyasla çok daha ucuza ulaştığımız yemek, bizler için gün geçtikçe daha da kıymetlenmektedir. Ancak kamu-özel işbirliği ile yürütülen yemekhanemiz, bizlere ücretsiz ve yenilebilir yemek üretmek yerine kar odaklı bir anlayışı sürdürmeye devam etmektedir.

Bu şartlar altında hayatımıza ve öğrenim hayatımıza devam etmeye çalışırken, yemekhanede gerçekleştirilen son zamlar; yemek hakkımın gaspına yol açmaktadır. Söz konusu bu gasp, dolaylı olarak eğitim hakkımızı da zedelemektedir; bir bütün olarak değerlendirilmesi gereken eğitim hakkımız, açlık gibi çok temel ,insani bir sebepten dolayı baltalanmaktadır. Krizin sebebi olmamamıza rağmen sırtımıza yüklenen bu yük bizim değildir!

Tüm bu yukarıda saydığımız sebepler neticesinde KTÜ Öğrenci Kolektifi olarak, üniversitemizde bir imza çalışması yürütmüş ve bu elzem konuda yoğun bir kamuoyunun varlığını; topladığımız imzalı dilekçelerle rektörlüğe iletmiş bulunmaktayız.

Üniversitemiz rektörlüğünden, yemekhane zamlarının geri alınmasını ve yemekhanemize akşam öğününün de eklenmesini talep etmekteyiz. Bizlerin üniversiteliler olarak; günümüzün çoğunu geçirdiğimiz kampüslerimizde, sağlıklı ve ucuza beslenmeyi talep etmesi kadar doğal bir şey yoktur. Buradan bir kez daha sesleniyoruz;

Bizler müşteri değil, üniversiteliyiz !

Nitelikli eğitim,beslenme hakkımız!


Yorumlar (2)
cc 3 ay önce
soygun her yerde
Șamil șamil 3 ay önce
Ananız babanız yok mu sizin biraz da onlar para versin, alışmışsınız hazır yemeye

Gelişmelerden Haberdar Olun

@