vardallar

KTÜ'ye ödenek çıktı, Ayvazoğlu ve Revi'den Bakan'a teşekkür geldi

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve AK Parti İl Başkanı Haydar Revi'den Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak'a teşekkür etti.

Trabzon 06.10.2019, 11:30 06.10.2019, 15:06
KTÜ'ye ödenek çıktı, Ayvazoğlu ve Revi'den Bakan'a teşekkür geldi

Haber61 Haber Servisi

Trabzon'daki Karadeniz Teknik Üniversitesi Hastanesinin yaşadığı ödenek sıkıntısını Haber61'in gündeme taşımasının ardından, Türkiye gündeminde tartışılmaya başlanan sorun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un ödenek müjdesiyle son buldu. Bakan Selçuk yıl sonuna kadar 450 milyon lira ek ödeme yapacaklarını bu kapsamda 250 milyon liralık kaynağın da aktarıldığını bildirdi.

Bu gelişme üzerine AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi konuyla yakından ilgilenen Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak'a teşekkür etti.

Ayvazoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Üniversite hastanelerimizde daha etkin sağlık hizmeti verilebilmesi için düzenli olarak aktarılan kaynağa ek olarak hükümetimizin kaynak arttırma kararı Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklandı.  Ülkemizin çeşitli illerinde hizmet veren Üniversite Hastaneleri gibi Karadeniz Teknik Üniversitesi Hastanesinin de ek kaynak aktarılacak hastaneler arasında bulunmasının, bölgemiz ve şehrimiz için önemli olan hastanemizde verilen hizmet ve yapılan araştırmalara katkı sağlayacağı inancındayım. Şehrimizi ilgilendiren tüm konularda sahada bizlere ulaştırılan her konuya gösterdiğimiz hassasiyet ve sorunların çözümü  için doğru kanallar kullanarak  ve konunun takipçisi olarak yaptığımız görüşmelerde girişimlerimizin kamu yararına sonuca ulaşması bizleri de ziyadesiyle mutlu etmektedir.

Üniversite hastanemizin yaşadığı sorunlar da bu bağlamda değerlendirildiğinde sonuca ulaşması gereken ve hassasiyetle üzerinde durulması gereken bir konuydu.  Trabzonun ve bölgenin markası olan Karadeniz Teknik Üniversitesi  Farabi Hastanesi, alanında dünya ile yarışabilecek başarılı hocalarımız ile,  sağlık turizminin en önemli ayağıdır. Potansiyeline yakışır bir hizmet ve konfor sunması da vatandaşlarımızın  hakkıdır. Geçtiğimiz günlerde Trabzon Milletvekillerimiz , Ak Parti İl başkanımız  ve Üniversite Rektörlerimiz ile bir araya gelerek yaptığımız görüşme neticesinde, Sayın Bakanımız Berat Albayrak’a ilettiğimiz taleplerden biri olan, Üniversite Hastanelerinin ek kaynak ihtiyacı ile ilgili talebimiz kaynak aktarımı kapsamında ivedilikle çözüme ulaşmıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Hastanesinin de içinde bulunduğu bu ek kaynak için hizmet alacak ve  yapılacak araştırmaların sonuçlarından faydalanabilecek vatandaşlarımız adına Trabzonun sorunlarına her zaman ve her zeminde yüksek hassasiyet gösteren ve bu kaynak ile Trabzonumuz gibi bir  çok üniversite hastanesinin akademik çalışmalarına  da destek sağlamaya imkan veren Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a teşekkürlerimle. 

REVİ'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi de Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinin de içinde olduğu Üniversite Hastanelerine yapılan ek kaynak aktarımı kararı dolayısıyla Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a teşekkür etti. 

KTÜ'nün ekonomik ve mali sıkıntılarından dolayı vatandaşlara sağlık imkanlarını sunarken zorluklar yaşadığının altını çizen Revi "Vatandaşlarımızdan bu konuda yoğun şikayet alıyorduk. Üniversite hastanemizde kaynak sıkıntısından dolayı meydana gelen bütün şikayetler tarafımızdan ve milletvekillerimizin destekleriyle yetkili bakanlarımıza iletildi. Üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdik ve konunun sürekli takipçisi oldu. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk'a şehrimiz ve üniversitemiz adına çok teşekkür ederiz." dedi. 

Trabzon'un sağlık alanında çok iyi konuma geldiğini belirten Revi "AK Parti iktidarları döneminde Trabzon'a sağlık alanında büyük yatırımlar yapıldı. Bölge illerden hatta bölge ülkelerden bile şehrimize tedavi amaçlı gelenlerin sayısı arttı ve artmaya da devam ediyor. Üniversitemize bağlı olan Farabi Hastanemizde bölgemize hizmet veren önemli bir sağlık kuruluşumuz. Özellikle bu kaynak aktarımı üniversite hastanemize büyük katkı sağlayacaktır." ifadelerini kullandı. 

Kaynak aktarımıyla birlikte Farabi Hastanesinin ekonomik yönden güçlendirildiğini söyleyen Revi "Bu destek hastanemizi daha ileriye taşıyacak olan bir girişim niteliğinde oldu. Kadrosundaki alanında uzman isimlerle birlikte adından söz ettirecek vatandaşlara çıkartılan küçük maliyetlerle değil başarılı tedavi yöntemleriyle Trabzon ve Türkiye gündeminde yer alacaktır. Bu vesileyle bir kez daha Sayın Bakanımız Berat Albayrak'a ve Zehra Zümrüt Selçuk'a teşekkür ederim." diye


Yorumlar (5)
AA 2 yıl önce
Lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyin. Bahsedilen para tüm ülke üniversitelerinde verilecek paradır.Bu paradan sadece 10 milyon gibi bir para KTÜ ye aktarılacaktır.Yani deve de kulak misali...Yandaş medyanın gösteri amacına kamayın
yakun 2 yıl önce
Niye teşekkür ediyoruz ki babasının servetinden mi yardım yaptı. Elbette fakültenin borçları ödenecek. Bu kurum bizlere sağlık hizmeti veriyor, bizim verdiğimiz vergilerden elbette ihtiyaç duyulduğu kadar alacak.
Ümit ... 2 yıl önce
Meseleye sahip çıkanlara teşekkür ederiz.
Verilen desteğin yaşanan sorunların aşılmasında katkısı olması, devlet nasıl olsa veriyor denip heba edilmemesi, bu durumlara yeniden düşülmemesi için kaynakların iyi yönetilmesi temennimizdir.
Ayrıca "Destek verilmediğinde niye verilmiyor, verildiğinde de tabiki millet kaynaklarından verilecektir denip göremeyenlerin" eleştiri de sağlıklı bir yol tercih etmeleri sorunların hallinde elzemdir. Yoksa senden veya benden sığ bakışından bir adım öteye geçmez. Bu kuruluşların yönetim yapısı, idari biçimi, yönetim sorumluluğu da sorunun anlaşılması için tarafsız olarak ilgililerince merak edilmeli.
Yunus 2 yıl önce
InsAllah hayırlısı olur
aaa 2 yıl önce
Bu kadar bos tesekkurler.Vekilleri oraya is yapsinlar diye degil iyi ucretler alsinlar itibarlari artsin diye gonderiyoruz.Ne is yaparlar ne yi halletmislerdir bilmiuorum.Trabzon halki yalaka bir miillet oldugu icin bos bos ovguler yapmayı seviyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@