7m


7m

hyundai

KTÜ sınav skandalında 1 akademisyen açığa alındı

Haber61.net'in deşifre ettiği sınav sorularının çalınması sonrası KTÜ yönetimi bir akademisyeni açığa aldı

Trabzon 12.06.2017, 12:44 12.06.2017, 12:56
KTÜ sınav skandalında 1 akademisyen açığa alındı

Haber : Şükrü Üçüncü

Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) 5 Haziran’da yapılan LİSTENİNG sınav sorularının çalınmasının ardından bir akademisyenin üyesinin açığa alındığı öğrenildi. 


Haber61.net’in araştırması ile gün yüzüne çıkan ve sınava giren öğrencilerin şikayetçi olduğu  sınav soruların çalınmasına KTÜ yönteminin soruşturma açtığı bilgisine ulaşıldı.  Yabancı Diller Yüksek Okulunda meydana gelen soru hırsızlığı sonrası 5 Haziran öğleden sonra oturumunda sınava giren öğrencilerin mağdur olduğu öğrenildi. 

KTÜ sınav skandalında 1 akademisyen açığa alındı

Yorumlar (5)
murat başkan 5 yıl önce
bir insan kitlelere çıkar sağlamak için ancak bu riske girebilir. Soru çalınması feto ile özdeş bir durum olduğuna göre ktü tekrar gözden geçirllmelidir.. Bakıyoruz iddanamede hocanın ismi geçiyor ve yine bakıyoruz adam görevde...
Meral 5 yıl önce
Allah bilir daha başka neler olmuştur.Bence tum sınav kağıtları gözden geçirilsin ,belki çalınmanın yanı sıra kağıtları zayıf olupta torpille geçenlerde olmuştur..
Demet 5 yıl önce
Burası Ktü Burda herşey olur içerisi yığınlarca emek hırsızı kaynıyor.
Derman41 5 yıl önce
Ktu yabanci diller yuksek okulunda ayrica acilan ozel kurslara ne demeli.Oraya devam eden yuksek lisans ogrencilerine ayrica ozel kurslarda veriliyor.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Yani gel özel kursa hem kursu veren akademisyenler kazansin hem de rektorluk.Soruyorum bunun sorulari sizdirmaktan farki ne?Adamlar herseyi paraya cevirmiş?Bütünlemeye kalanlara da yazin kurs aç,hem kursu verenler kazansin hem de rektorlük!Kursu verenler de hazırlık muafiyet sorularını hazırlayan kïşiler,ee kursta çıkacak soruları sor,öğrenci geçsin...sonuç..soruları ha sızdırdınız,hada kurs vererek aynısını sordunuz!Son olarak bir anket yapın öğrenciler arasında ingilizce öğrenebilmişler mi diye..
Meral 5 yıl önce
Haber61 ı bu gazetecilik başarısından dolayı kutluyoruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@