banner491

KTÜ'lü dayakçı kızlar konuştu

Kendilerini böyle savundular; Tecavüzcüler ve adam öldürenler sokakta gezerken evimize gelerek, bize saldıranları alt ettiğimiz için 46 yıl hapis isteniyor.

KTÜ'lü dayakçı kızlar konuştu
banner492
banner432

Trabzon’un Konaklar Mahallesi’nde 13 Şubat 2017’de evlerine çağırdıkları 3 kızdan ikisini dövdükten sonra görüntüleri sosyal medya üzerinden tüm Türkiye’ye duyuran 3 üniversiteli kız hakkında iddianame hazırlandı.


Dayakçı kızlar, 46 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak. Suçun ağırlığı ve şüphelilerin kaçma ihtimaline karşı tutuklanmaları talep edilen kızlardan İzmit’te bulunan Hukuk Fakültesi öğrencisi Nurçin Ç., “Cezayı öğrenince şaşırdım. Tecavüzcüler ve adam öldürenler sokakta gezerken evimize gelerek, bize saldıranları alt ettiğimiz için 46 yıl hapis isteniyor. Bunu kimse kabul edemez. Kamuoyu baskısı yüzünden böyle bir iddianame hazırlandı” dedi.

İddianamenin ayrıntılarını avukatından öğrenen Hasibe H. “Adam öldürme yok, işkence yok. Kendimizi savunduk. Video kaydı abartıydı. Evimizi basanlara, savcı niye bu kadar az ceza istedi. Üçüncü kez yakalama talebi ilginç geldi. Tehdit ederek evime geldiler. Ev baskını yaptılar. Bunlara istenilecek ceza 3 yıl mıdır? Evin içinde bize saldırdılar. Yalan ifade verdiler. Tehdit ediyor, ev basıyor. 4 yıl ona istiyorsun bize 46 yıl istiyorsun. Yaptığımız doğru değil ama ağır bir ceza talep ediliyor” dedi. Gözler iddianamenin gönderildiği Trabzon 4. Asliye Ceza Mahkemesi’ne çevrildi.

Habertürk

KTÜ'lü dayakçı kızlar konuştu
KTÜ'lü dayakçı kızlar konuştu


 
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 10:09

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk b
Faruk b - 3 yıl Önce

Keyfine adam öldüren 12bin tl para verip beraat etti geçen hafta, basit bir kız kavgası için 46 yıl öylemi...oldu olacak asında rahat edin...

vatandaş
vatandaş @Faruk b - 3 yıl Önce

Senin kızınada aynısını yasınlarda o zamn anlarsın 46 mı oluyor 146 mı oluyor!

ARİF
ARİF - 3 yıl Önce

O günler eskide kaldı Şakir.Burası Teksas mı.Milleti evine çağır.Sonra dayak at.Yok yaaaaa

Metin
Metin - 3 yıl Önce

Bu kadar ceza olurmu.Hani devlet hani farklilik.Hic birbirlerinden farki olmayacakmi bu akilli insanlarin.Avrupada en uzun ceza 20 yil.

misafir
misafir - 3 yıl Önce

bu kızların önce ciddi bir rehabilitasyona tutulması lazım.46 yıl elbette ceza olarak çok ama işkence ağır bir suçtur.normal şartlarda bu işkence yaparak kızların yüzüne tekme savuranların tutuklu yargılanmaları gerekirdi.bir de utanmadan evimize gelenleri alt ettik demişler.her kapını çalana işkence yapmaya kalkarsak memleket teksasa döner.

taner gmrkç
taner gmrkç - 3 yıl Önce

batılı ülkelredeki davalarda arkada bulunan komisyon heyet tipi bir sitem yapsalar da herşey hakimin iki dudağında kalmasaaa bizde okadar suç örneği varken çeza huhkukunun böyle basıt işlemesi güldürüyor beni

banner441

banner472