KTÜ'lü Bilim Kurulu Üyesinin çıkışı şaşkına çevirdi

KTÜ'lü Bilim Kurulu üyesinin "Türkiye'de 200 bin taşıyıcı var" çıkışı sunucuyu şaşkına çevirdi.

Trabzon 27.07.2020, 14:12
KTÜ'lü Bilim Kurulu Üyesinin çıkışı şaşkına çevirdi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, katıldığı canlı yayında Uğur Önver'e önemli açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs vakalarının az olduğu yerde pozitif vakalarda sayıların artacağını ifade eden Özlü, "17-18 bin civarında hastamız var. Belirti göstermeyen hasta sayısı 10 kat fazla. Türkiye'de 200 bin taşıyıcı var" dedi.

"ŞU DÖNEMDE DİKKATLİ OLMAMIZ LAZIM"

Kurban bayramının temastan dolayı daha riskli olduğunu belirten Özlü, "Bayramda en iyi yapacağınız şey evde oturmak. Sıcak havada virüsün canlı kalma süresi kısalıyor. Gölgede bile salgın en yüksek boyutlarda devam ediyor. Hepimizin herkesin dikkat etmesi lazım. Virüsle beraber yaşamaya alışmak uzun süreceği gibi görülüyor. Şu an kırılgan bir dönemdeyiz. Şu dönemde dikkatli olmamız lazım" şeklinde konuştu.

SUNUCU ŞAŞKINA DÖNDÜ

Salgının hala tehlikeli boyutlarda olduğuna dikkat çeken ve bunu rakamlarla ekran başındakilere anlatmaya çalışan Özlü'nün sözleri sunucu Uğur Önver'i de şaşkına çevirdi.

Önver, Özlü'nün "Türkiye'de 200 bin taşıyıcı var" dediği esnada "Ooo" diyerek şaşkınlığını ifade etti.

Yorumlar (8)
Ali Papa 6 ay önce
Ey özlü ,200 bin kişiyi parmaklamı saydin?İl sağlık mudurlerindenmi. veya son zamanda milletin çoğu anlamaz diye pnomoli li hastamız azaldi sunumuna geçen bakan Koca danmi bu rakami aldın yoksa ve büyük ihtimalle kafadanmi attın?Adınız gundemde kalsın diye siz ve sizin gibilerin çenesi düştü yahu.
Hasan 6 ay önce
Bunların tahminen hesaplanması için formüller var. Cahillik yapacağınıza oturun evinizden çıkmayın!
Alp TÜRK 6 ay önce
Hocam Trabzondasın çık bak dolmuşta 30 kişi nefes nefese gidiyor pandemi falan hikaye...devlet yol vermiş...ölen ölür kalan sağlar bizimdir anlayışı devam..
Ali Papa 6 ay önce
Kafası az çalışan ,kit akilli kişiler ,flkire fikirle cevap veremeyip ,kendinden başkasına cahil der ey kişi.
emre 6 ay önce
bunlar bilim insan filan degil.kusura bakmasinlar bilim kurulu ile gundeme geldiniz ama kendinizin reklamini yapmaktan baskanhic bir ise yaramazsiniz kac uye var kurulda birinin dedigini digeri yalanlar givi konusup yorum yapiyor hastanenizde oturup bu virus icin arastima yazip makale yayinladiniz mi arpa boyu kadar yol alabilmek icin yapmadiysaniz Allah askina susun artik yeter yaz gelecek virusun bulasiciligi azalacsknsizi ve sizin gibi kurul uyeleri yeteeerrrrr birakin insanlari kaotik icinden cikilmaz durumlara suruklemeyi
fatih 6 ay önce
ama kuruldan alırlar bak
AHMET TS 6 ay önce
BU ADAM İŞ OLSUN DİYE KONUŞUYO,
BİR DEDİĞİ BİR DEDİĞİNİ TUTTUĞU HİÇ GÖRÜLMEMİŞ.
Zorbey Bozkurt 6 ay önce
Bu sayıyı destekleyen veri devlet ve şehir hastaneleri üniversitesi hastaneleri 8 aydır ameliyatlar yapılmamakta hastalar perişan şekilde bekletilmekte.neden ameliyatlar yapılmamakta malzememi yok doktormu yok sebebne açıklama yapmak zorunda sağlık bakanlığı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@