banner556

KTÜ Eğitime ne zaman başlayacak? Açıklama geldi

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin eğitime başlama tarihi ile ilgili açıklama geldi.

Trabzon 26.08.2020, 12:23 26.08.2020, 12:31
KTÜ Eğitime ne zaman başlayacak? Açıklama geldi

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Türkiye'deki eğitim başlangıç tarihleri yeniden düzenlemişti. Karadeniz Teknik Üniversitesi de bu konuda bir açıklama yaptı. Yapılan resmi açıklamada KTÜ'de eğitimin 1 Ekim 2020 tarihi sonrası başlayacak şekilde hazırlıkların yapıldığı belirtildi.

KTÜ'den yapılan resmi açıklamada "Yükseköğretim Kurulu’nun 13.08.2020 tarihli açıklamasında, Üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Bunun yanı sıra “kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması” da önemli olduğu bunun için üniversitelere karar alma süreçlerinde geniş imkan tanındığı ifade edilmiş, böylece üniversitelerin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale getirilmiştir. Söz konusu açıklamada, Covid-19 salgınının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerin ilgili kurullarının karar vereceği belirtilmiştir. Bu kapsamda 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi için uzaktan eğitim de dahil her türlü seçenek üzerinde gerekli çalışmalar ve hazırlıklar yapılmaktadır. Bu süreçte siz değerli öğrencilerimizin ve tüm çalışanlarımızın sağlığını öncelikli olarak dikkate alan, öğrenci merkezli bir anlayışla, eğitim-öğretim sürecini planlayarak Eylül ayının ilk yarısında hazırlıklarımızı tamamlamayı hedeflemekteyiz.  

Süreç dinamik bir özellik arz etmekte olup gelişen ve değişen koşullara göre planlamalar da değişebilmektedir. Bu nedenle sadece resmi web sayfamızda ve sosyal medya hesaplarımızda yapılan açıklamaları dikkate almanızı önemle rica eder, sağlıklı günler dileriz. " ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (3)
Mehmet 5 ay önce
Bu okulun belirsiz açıklamalarından nefret ediyorum artık önümü görmek istiyorum ne yapacaksanız açık bir şekilde söyleyin veya bir tarih verin kimse kimsenin keyfini beklemek zorunda degil
trt 5 ay önce
siz insan değilsiniz belkide meleksınız
Ferdanur Akay 5 ay önce
Hadi eski öğrenciler uzaktan eğitim alabilir de bizim gibi yeniler napcak acaba

Gelişmelerden Haberdar Olun

@