7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

KTÜ doluyor! Yüzde 95'i buldu

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin doluluk oranı yüzde 95 oldu

Trabzon 10.09.2018, 16:14
KTÜ doluyor! Yüzde 95'i buldu

Bu yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni (KTÜ) tercih ederek kayıt yaptıranların doluluk oranı yüzde 95’i buldu.

KTÜ’de bu yıl kayıt yaptıran öğrenci sayısı 5 bin 369 olarak gerçekleşirken toplam öğrenci sayısı ise 43 bin 117 olarak gerçekleşti.


KTÜ’de 4 yıllık kontenjan sayısı 4 bin 286 olurken şu ana kadar değişik bölümlere 4 bin 113 öğrenci kayıt yaptırdı. KTÜ’ye 4 yıllık bölümlere kayıt yaptıranların oranı yüzde 95’i bulurken, iki yıllık bölümlerin doluluk oranı ise yüzde 87 olarak gerçekleşti.

İki yıllık bölümlere kontenjan sayısı bin 418 öğrenci olarak belirlenirken, bu bölümlere şu ana kadar bin 235 öğrenci kayıt yaptırdı. Bu bölümlerde de doluluk oranı yüzde 87 olarak gerçekleşirken, yabancı öğrenci sayısı ise bu yıl kayıt yaptıran 80 öğrencilerle birlikte toplam bin 233 olarak gerçekleşti.


Yorumlar (2)
Söğütlü 4 yıl önce
İktisat,kamu yonetimi,işletme,fizik,kimya gibi bölümleri okuyacagınıza hiç okumayın. Güzel önlisans bölümleri var, KPSSden ataması düşük puanlı. Hem rakipleriniz az hem de DGS veya AOF’den 4’e tamamlama imkanı. Bakın önlisansta şu an önü açık bölümler: İtfaiyecilik. devlet havameydanları işletmesi havalimanlarına arff memuru yani itfaiyeci bu okul mezunlarından alıyor. Maaşları da 5.000tl. Hatta belediye itfaiyeleri de bu okul mezunlarından alıyor. Diğer bir iyi bölüm de: Ankara Gazi üniversitesi kahramankazan kampüsündeki TUSAŞ’da bulunan ‘uçak teknolojisi’. Okul boyunca 400tl burs veriyorlar ve mezun olunca da TAI’de garantili iş imkanı. Maaşları da 4.000den başlıyor 12.000e kadar çıkıyor. Trabzonlu gençler bilgilensin, işsiz kalmasın dileğiyle...
murat başkan 4 yıl önce
ktü değilde trabzon üniversitesi acaba tercih edildi mi ? bence haber niteliği taşıyacak olan bilgi paylaşımı bu olmalıydı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@