KTÜ'den hangi bölümler ayrılacak? Belli oldu

KTÜ'den ayrılarak Trabzon Üniversitesi'nin kurulacağı bölümler belli oldu.

Trabzon 20.04.2018, 16:27
KTÜ'den hangi bölümler ayrılacak? Belli oldu

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin bazı bölümlerinin ayrılarak Trabzon Üniversitesi'nin oluşturulması ile ilgili olarak AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora açıklamalara bulundu.


Cora, “Trabzon’a hangi sözü vermişsek bugüne kadar büyük bir çoğunluğunu da yerine getirdik. Bunlardan başka söz vermediğimiz halde yaptığımız yatırımlar var. Bugün de Trabzon Üniversitesi’nin kurulacağına dair müjdesini İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’dan öğrendik. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Doğu Karadeniz’in bilim yuvası olan Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin yanında şimdi de Trabzon Üniversitesi şehrimize hizmet edecek” dedi. 

Trabzon’un bir üniversite şehri olduğunu vurgulayan Salih Cora, “Trabzonumuz 1955 yılında kurulan KTÜ ile zaten bir üniversite şehriydi. Ülkemizin bir çok önemli ismi Trabzon’da eğitim almış ve yetişmişti. Bundan elbette gurur duyuyoruz ancak bunu bir ileri evreye taşımak bizim için çok önemliydi. Trabzon Üniversitesi ile bunu bir adım öteye taşıyoruz. KTÜ bünyesinde yer alan Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni kurulan İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Devlet Konservatuarı, Araklı Meslek Yüksekokulu, Maçka Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu, Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün ismi değiştirilerek Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Trabzon Üniversitesi’ni oluşturacak. İlerleyen dönemlerde kurulacak yeni fakülteler ile de şehrimizde öğrenci sayısı artacak ve bunun ekonomik faydasını Trabzon’umuz oldukça yüksek boyutta görecek, kentimiz kalkınacak” şeklinde konuştu. 
Yorumlar (14)
COK MUTLU OLDUM. 3 yıl önce
COK MUTLU OLDUM ÇOK ŞÜKÜR TRABZON ÜNİVERSİTESİYLE BİRLİKTE KTÜ DEKİ BAZI BÖLÜMLERİN TAŞINMASI KTÜ YÜ RAHATLATACAK VE BİDE KONAKLAR MAHALLESİNDE ÖĞRENCİ NUFÜSÜ İHŞALLAH AZALIRDA EV SAHİPLERİNE GÜZEL DARBE VURULMUŞ OLUR.KONAKLAR MAHALLESİNDE EV SAHİBİNE GİDİP DİYORUM EVİNE TUTMAK İSTİYORUM ADAMIN DEDİĞİ ÖĞRENCİMİSİN YOKSA AİLEMİ EĞER AİLEYSEN AİLEYE KİRAYA EV VERMİYORUM.AİLEYE EN FAZLA 600 TL YE VERİRM ÖĞRENCİYE 900 TL VERİRM DİYOR.İHŞALLAH AİLELERE MUHTAÇ OLURLAR..AKILLARI BAŞLARINA GELİRLER..
dünar alikılıç 3 yıl önce
ktü nün muhtelif ilçelerdeki tabelasını değiştirmek yeni üniversite kurmak oluyorsa aklımızla dalga geçmeyin
Murat 3 yıl önce
Hangi verdiğiniz sözü tutunuz milletvekilli ayrıca ktü bölerek mi yeni üniversite kuracaksınız ktü bölmeyin
Farklı bakış 3 yıl önce
Teknik Üniversite olan "KTÜ" de sözel bölüm olan edebiyat ve tarih niye gitmiyor acaba....
Alp Türk 3 yıl önce
Tabelayı değiş ve sonra yeni mekan açtık de ne ala memleket...
fikret ÇOLAKOĞLU 3 yıl önce
KTÜ gibi Üniversitenin içinde Tıp fakültesinin ne işi var.Ayıracaksan bu fakülteyide yeni kurulacak Üniversitenin içine alın.
isyankar61 3 yıl önce
Birine çaykaralıları diğerine ofluları yerleştirin... Amacına ulaşır...
Yok artık 3 yıl önce
Olmadı şimdi. İktisat-İşletmeyi bu yeni üniversiteye atacaktınız. KTÜ yü bu püsküllü beladan kurtaracaktınız. Bunlar yine KTÜ yü mahvetmeye devam edecekler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@