KTÜ'de dersler ne zaman başlayacak? Rektör'den açıklama geldi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Hamdullah Çuvalcı'dan eğitim döneminin başlaması ile ilgili açıklama geldi.

Trabzon 17.08.2020, 16:48
KTÜ'de dersler ne zaman başlayacak? Rektör'den açıklama geldi

Türkiye'de etkisini sürdüren Koronavirüs pandemisi nedeniyle eğitim ve öğretimin ne zaman başlayacağı merak konusu olmuştu.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "31 Ağustos tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz. 21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda yüz yüze eğitimin başlamasına karar verdik" ifgadelerini kullanmıştı.

Üniversitelerin ne zaman eğitim hayatına başlayacağı ise henüz belli değil.

Karadeniz Teknik üniversitesi Rektörü Hamdullah Çuvalcı'da gelen sorular üzerine açıklamada bulundu.

Çuvalcı sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Sevgili öğrenciler, mesajlarınızı ve yorumlarınızı tek tek dikkatle okuyorum. Üniversitemizin alışılmış tarihler aralığında açılmasını istediğinizi görüyorum. Ancak Sn. Bakanımız Fahrettin Koca’nın da belirttiği gibi şimdilik mesafe kurallarına uyalım. Süreci takip ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (10)
Fatih 5 ay önce
Yüz yüze görmesekte sevdik sizi sevgili hocam
Dino 5 ay önce
İş güç yüzünden bir sınava bile giremedim ben anlamadığım konu ise düğün cenaze herşey serbest kahvehanelerde tıklım tıklım ama okullar kapalı
Mehmet 5 ay önce
İstemiyom ben okul acilmasini
hakan 5 ay önce
Okulun acilmasi demek yurtlarda yemekhanelerde kutuphanede onlarca kisinin bir arada kalmasi demek. Hadi okul icini ayarladiniz disariyi nasil duzenleyeceksiniz. Okullar acilmamali uzaktan egitimle bu sene bitirilmeli.
Ahmet 5 ay önce
Okul acilmasin
Ökkeş 5 ay önce
Gardaşum evde otur çalişma daa cahilluk güzeldır
mrsarch 5 ay önce
Korona sadece okulda mı yayılıyor? Konu eğitim olunca okullar açılmasın, korona var. Ama eğlenceye gelince korona yok. İnşAllah açarsınız okulları. Mimarlık Fakültesi olarak çok zorluk çekiyoruz. Proje uzaktan alınmıyor. En azından uygulamalı dersi olan bölümler yüz yüze eğitim görmeli. Ortaokul ve liseler için de 8 ve 12. sınıflar yüz yüze görmeli.
Anon 5 ay önce
Mimarlık Fakültesi için uzaktan proje anlaşılmıyor. Uygulamalı dersleri olan bölümler yüz yüze eğitim görmeli. Korona sadece okulda yayılmıyor, her yeri kapatın o zaman.
Leylak 5 ay önce
Açılmalı bu çocukların kayıp yarim dönemi var zaten birde bu yıl eklenirse ilerde çok ağır olur bu boşluğun bedeli eğitim döneminin başlamaması için hiçbir gerekçe yok. Tatiller oteller abimler düğün dernekler camiler korona da engel değil eğitim mi önleyecek yok oyle iş alınsın önlemler açılsın okullar uzaktan eğitime kesinlikle hazır olunmadığını alt yapının oluşturulmadığını yetersizliğini bunu dillerdirenlerde uygulayanlara biliyor da yüksek sesle söylemek kimsenin işine gelmiyor..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@