Koronavirüslü yolcu dayısının HES koduyla Trabzon'dan yola çıktı, yakalandı!

Trabzon'dan yola çıkan otobüste yapılan denetimde koronavirüs testi pozitif çıkan ve dayısının HES koduyla seyahat eden yolcu yakalandı.

Trabzon 21.10.2020, 16:20 21.10.2020, 17:47

Kastamonu'da, Covid-19 testi pozitif çıkan ve karantinada olması gereken G.A. (24), dayısı B.P.'ye ait HES kodu ile seyahat ettiği yolcu otobüsünde yakalandı. G.A., 3 bin 150 lira para cezası uygulanarak, yurda yerleştirildi.

Jandarma ekipleri, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda Kastamonu-Taşköprü yolunun Şeker Fabrikası mevkiinde toplu taşıma araçlarında koronavirüs önlemlerine ilişkin denetim yaptı. Bu kapsamda Trabzon'dan Kastamonu'ya giden yolcu otobüsü durdurularak denetim yapıldı.

Tüm yolcular, HES kodu üzerinden kontrol edildi. HES kodu denetiminde otobüsün 20 numaralı koltuğunda oturması gereken B.P.'nin yerinde G.A.'nın oturduğu fark edildi. G.A.'nın yapılan kimlik sorgusunda Covid-19 testinin pozitif olduğu ve karantinada bulunması gerektiği, dayısı B.P.'ye ait HES kodunu kullanarak Kastamonu il merkezine gitmek üzere seyahat ettiği tespit edildi.

Karantina kurallarına uymayan ve başkasına ait HES kodu ile seyahat etmeye çalışan G.A. hakkında, 3 bin 150 lira para cezası uygulandı ve adli işlem başlatıldı. G.A., ayrıca karantina yurduna yerleştirilirken, otobüs şoförü ve otobüste bulunan 23 yolcu da evlerinde karantinaya alındı. Ayrıca otobüs firması hakkında da para cezası uygulandı.

Koronavirüslü yolcu dayısının HES koduyla Trabzon'dan yola çıktı, yakalandı!Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Ali Papa 12 ay önce
Tüm otobüs yolcularına ,şoför ve dlğer firma görevlilerine ölümcül bir virüsü bilerek bulaştırma riski yaşatmanin cezası bu kadaraz olmamali.Kasten öldürmeye teşebbüsten yargılanıp emsal olacak en ağır cezaya çarptırılması lazım.Onlarca ve muteselsilen çok daha fazla insanı ölüm riskine sokmanın cezası 3150 lira.İnsan hayatı bukadar ucuzmu?Tüm dünyaya yayılan bu lanet virüs ,bir kişi veya enfazla birkaç kişide başlayıp onmilyonlarca insana bulaştı.Bõyle tıyniyetsiz,sorumsuz,düşüncesiz,insanlıkla uzaktan yakından alakası olmayan kişiler yüzünden tüm toplum risk altında.
Ali Fuat 12 ay önce
Neden yurtta karantinaya alınıyor. Normalde diğer yorum yapan arkadaşın dediği gibi adam öldürmeye teşebbüsten yargılanması lazım. Hadi o olmadı, karantina süresini nezarette geçirmesi lazım ki ceza caydırıcı olsun...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@