vardallar

Köprübaşı'nda Dağ Koşusu Şampiyonası yapıldı

Milli Takım Seçmeleri Yarışması Trabzon’da gerçekleştirildi.

Trabzon 18.06.2019, 14:27
Köprübaşı'nda Dağ Koşusu Şampiyonası yapıldı

Türkiye Atletizm Federasyonu ile Trabzon Gençlik Spor İl Müdürlüğü organizasyonundaki Trabzon Valiliği, Köprübaşı Kaymakamlığı ve Köprübaşı Belediyesi ile İstanbul Köprübaşı Kültür ve Yardımlaşma Derneği iş birliğindeki Köprübaşı Dağ Koşusu Şampiyonası Yıldızlar, Dünya Gençler, Büyükler Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Yarışması Trabzon’da gerçekleştirildi.

Köprübaşı ilçesinde düzenlenen organizasyona Vali Ustaoğlu’nun yanı sıra İl Jandarma Komutan Vekili Albay Arkın Eken, ilçe kaymakamı Uğur Tutkan, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Gençlik ve  Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, sporcular ve ilgililer katıldı.

Buradaki konuşmasında Trabzon’un kültür ve spor kenti olduğunu söyleyen Vali Ustaoğlu, “ Türkiye genelinde 3 kez yapılan, Köprübaşı ilçemizde de 2’ncisi düzenlenen Atletizm Federasyonu Yıldızlar, Dünya Gençler, Büyükler Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinin ilimizde yapılmasından son derece mutluluk duymaktayız.

Sporun ve sanatın her alanında kendini kanıtlamış bir şehirde yaşıyoruz. Köprübaşı  tabiatıyla, güzelliğiyle kendini gösteren bir ilçemiz. İlerleyen yıllarda şehrimizde gerçekleştirilen bu organizasyonu daha da büyütüp bir Avrupa Şampiyonası bir Dünya Şampiyonası yapabilecek güce sahibiz. Daha önceki yıllarda bu seçmelere katılıp başarı gösteren sporcularımız dünya şampiyonasında dereceler almışlardır. Bu da bizim için gurur verici bir tablodur. Böyle anlamlı bir organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmanın ardından Vali Ustaoğlu, U 18 ve U20 erkek ve kız kategorisindeki yarışmada dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.

U20 ve U18 büyükler kategorisinde yapılan seçmelere 300’ün üzerinde  yakın atlet katıldı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@