banner518

Kıbrıs'a Trabzon damgası

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Kıbrıs'a çıkarma yaptı.

Trabzon 12.01.2020, 13:28 12.01.2020, 13:36
Kıbrıs'a Trabzon damgası

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 41 Kıbrıs gazisi ile birlikte Kuzey Kıbrıs  Türk Cumhuriyeti’ne adeta çıkarma yaptı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Karadeniz Kültür Derneği ortaklığında Kıbrıs’ta düzenlenen 12. Hamsi Festivali’ne katılmak için yavru vatana giden Başkan Zorluoğlu, hem Kıbrıs gazilerinin hayalini gerçekleştirmenin hem de onlarla birlikte vakit geçirmenin mutluluğunu yaşadı. 

Kıbrıs'a Trabzon damgası

BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNULDU

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve beraberlerindeki heyet, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Heyet ilk olarak İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ve Meclis üyeleriyle bir araya gelerek köy kahvaltısı yaptı. Ardından tamamı Çaykaralılardan oluşan Kaplıca köyü ziyaret edildi.  Vali Ustaoğlu ve Başkan Zorluoğlu, Girne’ye bağlı Esentepe Belediye Başkanı Trabzonlu Cemal Erdoğan’a ziyarette bulundu. Daha sonra Başkan Zorluoğlu, 41 Kıbrıs gazisi ile birlikte Girne Karaoğlanoğlu Şehitliği’ne giderek dualar etti. 

Kıbrıs'a Trabzon damgası

GAZİLERİMİZE VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK

Başkan Zorluoğlu ziyaretlerin ardından, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, KKTC Zırhlı Tugay Komutanı Trabzonlu Tuğgeneral Osman Akyıldız, bakanlar, milletvekilleri, Kıbrıs’taki hemşehrilerimiz ve gazilerimizle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Zorluoğlu, “Sayın Başbakanımız bu yemekle bizleri onurlandırdılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Trabzon’da Gaziler Derneğimizi ziyaret ettiğimizde Kıbrıs’a gitmek istediklerini söylediler. Ben de inşallah kısa zaman içerisinde Kıbrıs’a beraber gideriz ve oradaki hatıralarımızı tekrar yaşarız diye söz vermiştim. Çok şükür bugün sözümüzü yerine getirmiş olduk ve gazilerimizle beraber Kıbrıs’a geldik. Kıbrıs Harekatı şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize de sağlık ve afiyet diliyoruz. Tüm yavru vatana Trabzon halkının selamlarını getirdik. Trabzon’la Kıbrıs arasında zaten kadimden beri var olan çok iyi bir ilişki var. İnşallah bizim dönemimizde ilişkimiz daha da sıklaştırılarak devam edecek. Buradan tüm hemşehrilerimizi birer komşularıyla beraber Trabzon’a davet ediyorum. Sizleri Trabzon’da ağırlamak bizler için onur vesilesi olur” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs'a Trabzon damgası

Kıbrıs'a Trabzon damgası

Kıbrıs'a Trabzon damgası

Kıbrıs'a Trabzon damgası

Kıbrıs'a Trabzon damgası

Kıbrıs'a Trabzon damgası

Kıbrıs'a Trabzon damgası

Kıbrıs'a Trabzon damgası


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
Yaşar Yıldırmış 5 ay önce
Amcam Ahmet Yıldırmış cakı gibi asker olmuş .Allah sağlık ve sıhhat versin. Başımızdan eksik etmesin. Amin...
Serdar 5 ay önce
Sizlerden Trabzon Kıbrıs arasında direkt uçak seferi konulması için destek bekliyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@