7m

7m

hyundai

Kemeraltı esnafı içini Haber61 Mikrofonlarına döktü!

Trabzon'da Kemeraltı esnafı ilgisizlikten dert yandı!

Trabzon 21.11.2019, 15:42 21.11.2019, 16:01

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bulunan ve alışverişin merkezi olarak bilinen Kemeraltı Çarşısında, son haftalarda yaşanan taklit ürünlere yönelik baskınlar esnaf tarafından tepki çekiyor.

Haber61 Mikrofonlarına konuşan esnaflar, kanunların uygulanmaması konusunda bir söylemlerinin olmadığını ancakpolislerin uygulama yapmaya adeta bir orduyla geldiklerini bunun da müşteriler gözünde esnafları zor durumda bırakıldığını belirtirken diğer taraftan da zaten ekonomik anlamda darboğazda olan esnaflara böyle baskınlar yapmak yerine ön uyarı veya esnaf odaları aracılığı ile ön yaptırımlar uygulanmasını, bu uygulanan yöntemin son çare olması gerektiğini belirttiler.

Son olarak da Kemaraltı ve Semerciler’de yapılan peyzaj çalışmalarında eksikler olduğı duvarlardaki ve yerlerdeki taşların vatandaşın sağlığı açısından tehlike arzettiği ve yağmur sırasında zorelan nlar yaşadıklarını belirten esnaf yetkililere seslendi.


Yorumlar (12)
Esnaf 2 yıl önce
Aynı hassasiyeti ruhsatsız çalıştırılan iş yerlerini denetleyerek kapatarak gösterseniz ve işi hakedenin hakkıyla (ruhsatlı) yapması için yardımcı olarak gösterseniz diyorum...
hasan 3 yıl önce
kardeşim adamlar milyar dolar para harcayıp reklam yapıyor sen adidas tişörtü 20 tl ye satıyorsun. edep yahu...
Veli 3 yıl önce
Yeter yediğiniz.Doymayacakmısınız?Ben olsam konuşmaya utsnırım.Hem suçlu hem güçlü
Teşkilatçı 3 yıl önce
Kemer altına baskın yapanlar havaliamnın pisti çatlak olduğu halde Trabzon başmüdürü Ahmet aydını neden görevden almaz. Kaş üstünü bitirmeyen beceriksiz leri görevden almaz. Çumhurbaşkanlığı seçiminde oyum Erdoğanın büyük şehir murat zorluoğlu şimdilik iyi. ama ak Parti İl yönetimi haydar revi dahil, 4 milletvekili, değişmediği sürece oy yok...
abdi 3 yıl önce
taklit ürün hırsızlıktır emek falan değil direk hırsızlık .esbaf bahaneye sığınmayacak yok polis değil o gelse bu gelse yok kardeş sen satma kimseyide meşgul etme
İsa Sayar 3 yıl önce
Ne var yani benzer ürünler satılıyorsa? Para yurt dışına mı gitsin? Sırf marka diye aynı ürüne 100 kat fazla mı verelim? Kemeraltı esnafı milli ekonomiye hizmet ediyor.
ali 3 yıl önce
Hakikaten ciddi mi yazdın yoksa gönderme falan mı yaptın?
Ciddiyse komik çünkü. Adamın ürününün çakmasını yap sonra milli gelir he mi?
X kisisi 3 yıl önce
Insan utanir da konusmaz. Cakma urun sat sonra arkasinda dur. Devlete de akil ver nasil baskin yapacagini.
Muhittin 3 yıl önce
arkadaslar anlamadigim bu cakma ürün baskinlarini neden antalya, alanya, cesme vb. yerlerde yapmiyorlar ?? Trabzonda satilan cakma üründen nolur? Satan yerli, alan garibim halkim.
Ama nedense biryerdede müstehak trabzonuma, nolursa olsun ver mehteri ver mehteri, beter olun, ne diyeyim??
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@