Kazım Koyuncu'yu KTÜ'de anmaya izin verilmemesine tepki

KARADENİZ Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) bir grup öğrenci, Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’nun ölüm yıl dönümü için kampüs içerisinde yapmayı planladıkları programa rektörlük tarafından izin verilmemesine tepki gösterdi.

Trabzon 14.04.2018, 15:21 14.04.2018, 15:31
Kazım Koyuncu'yu KTÜ'de anmaya izin verilmemesine tepki

KTÜ'de 50 kişilik öğrenci grubu Atatürk Alanı'nda bir araya gelerek, akciğer hastalığından 33 yaşında hayatını kaybeden Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu'nun ölümünün yıl dönümü nedeniyle düzenlemek istedikleri programa rektörlük tarafından izin verilmemesini protesto etti.


Kazım Koyuncu'yu KTÜ'de anmaya izin verilmemesine tepki

Öğrenci grubu adına konuşan Damla Kenanoğlu, Koyuncu’nun ölümünden önce son konserini KTÜ'de verdiğini hatırlatarak, "KTÜ’de son konserini verdiği gün olan 30 Nisan’da 'Kazım İçin' şarkılar söylemek, birçok Karadenizli sanatçının katılımıyla Kazım’ı anmak ve bir dayanışma konseri yapmak istedik. Ancak karşımızda dilekçelerimizi önce kabul edip, daha sonra bu dilekçeleri adeta yok eden ve üniversite salonlarını üniversitelilere ve Kazım’a kapatan KTÜ yönetimini bulduk. Bu süreçte etkinliği düzenlemek isteyen üniversitelileri oyalayan, üniversitelilerle görüşmeyen ve yukarıdan gelen emirlerle hareket eden KTÜ Rektörlüğü bize salon vermemekle kalmamış, üniversitenin şenlik alanını kullanma talebimizi de reddetmiştir. KTÜ Rektörlüğü, Karadeniz’in asi çocuğunun anılmasını neden engellemektedir?” dedi.

Kazım Koyuncu'yu KTÜ'de anmaya izin verilmemesine tepki

'KAZIM KARADENİZ'DİR'

Herkesi Kazım Koyuncu'ya sahip çıkmaya çağıran Kenanoğlu, "Kazım Karadeniz’dir, Karadeniz Kazım’dır. Kazım Koyuncu da, onu anlatan değerler de engellemez. 'Her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik' diyerek aramızdan ayrılan Kazım Koyuncu’nun şarkıları tüm engelleme çabalarınıza rağmen KTÜ’de ve tüm memlekette söylenmeye devam edilecektir. Tüm Trabzon halkını ve sanatçı dostlarını Kazım Koyuncu'ya sahip çıkmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Kazım Koyuncu'yu KTÜ'de anmaya izin verilmemesine tepki


 

Yorumlar (11)
Forza Ts 3 yıl önce
Ey zihniyeti bozuk ktü yönetimi hangi akla hizmet hangi bozuk düşüncelerle dünyaya gelmiş ender sanatçılardan Kazım abimizi anmaya ona ufacıkta olsa vefa borcumuzu göstermeye izin vermezsin, derhal Trabzonlu ve Karadenizli siyasilerimizin müdahale etmesi lazım, sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Olli 3 yıl önce
Yapacak birsey yok, korkaklar yasaklar, bu ülkede herkes yalaka olmus, kisilik kaybolmus, sadece yalakalik prim yapiyor, birde Türk olarak ögünüyoruz
Diyecek tek söz var yaziklar olsun
Sedat 3 yıl önce
Kazım ı anmayı engellemek ktü nün haddinemi.. kimbilir hangi çürük zihniyete sahip rektör uydurmasının kararıdır.. heryere üniversite açmakla övünen siyaset, içine rektör yetiştirmeyi de denesin.. fakat bu kafa sahibinin sesi.. herşeyi talan eden bu zihniyet tez zamanda yerle bir olacaktır..Kazım 100 ler yıl sonra anılacak, bu çöp zihniyeti adı dahi anılmayacaktır.. nereye el atsanız malum siyasetin kirlidir bu..
Sedat61 3 yıl önce
Bunuda siyasete kurban ettiniz ya
Real Leader 3 yıl önce
Ey Trabzon; bu başlığa sakın ola aldanmayın. O grup Kazım Koyuncuyu kendi hesaplarına alet etmek istemektedir. Yönetim buna izin vermeyerek yerinde bir duruş sergilemiştir. Konu usta sanatçı Kazım Koyuncu değil, aksine sanatçıyı kullanarak devlet aleyhine propaganda yapmaktadır.
Süleyman Özmen 3 yıl önce
Anacağınıza dua edin daha faydalı olur, yada bir Hatim indirin daha makbül olur
Selim 3 yıl önce
Küba da Çin de anın.Kazım Koyuncunun fikirleri bize ters.Artvine gidin.Mezarının başında söyleyin şarkılarını.Zaten adamı kemence tulum çalarak gömdünüz.
Sedat 3 yıl önce
Senin fikrinde bana ters, yAllah Arabistan’a.. senden çok var fakat Kazım gibileri kara borsa., kirli ağzınızda zihniyetini de alıp gidebilirsin araplara
bosver61 3 yıl önce
bir fikrin var demek
musa 3 yıl önce
Koyuncu trabzonluları ilgilendirmiyor başka şehirde anın onu
Sedat 3 yıl önce
Sizi kupa hırsızlarını ihya edip, Rabia işaretleri ile araplaştıranlar ilgilendiriyor..
Klavyenden kustuğun kirin, Kazımın Trabzon yada ülke tamamına mal olmuş olduğu gerçeğini değiştirmez.. küçük zavallı..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@