alexa metrics

banner536

Kayıp gazeteci Abdülkadir Nişancı bulundu

Kayıp AA Muhabiri Abdülkadir Nişancı bulundu.

Trabzon 23.05.2019, 14:00 23.05.2019, 14:49
Kayıp gazeteci Abdülkadir Nişancı bulundu

Haber61 - Haber Servisi - Bayburt Trabzon yolu Soğanlı dağında yapılan çalışmaları takip ederken uçuruma yuvarlanan AA Muhabiri Abdülkadir Nişancı bulundu.

Bayburt-Trabzon il sınırında yürütülen yol açma çalışmalarını takip ederken üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçurumdan düşen Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdülkadir Nişancı, arama çalışmalarının 13. gününde düştüğü yerden yaklaşık olarak 3 kilometre uzaklıkta iki kayanın arasında bulunduğu öğrenildi.

Uçurumdan düşerek kaybolan kayıp gazeteciyi bulmak için 13 gündür sürdürülen çalışmalarda şuana kadar kamerası, fotoğraf makinesi ve dere kenarında ayakkabısına ulaşılmıştı. Abdülkadir Nişancı'yı bulmak için Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Trabzon AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), UMKE ve AKUT ekipleri ile Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'na bağlı su altı arama kurtarma timleri 13 gündür derelerde, derin vadilerde, şelalelerde, göletlerde arama çalışması yürütüyordu. Arama çalışmaları sırasında iki jandarma arama kurtarma görevlisi de akıntıya kapılarak şehit olmuştu. 

Kayıp gazeteci Abdülkadir Nişancı bulundu

Bu çalışmaların yanı sıra İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Devlet Su İşleri (DSİ), Bayburt İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri de Derebaşı Deresi'ne su taşıyan iki derenin önüne bent çekerek suyu başka bir dere yatağına borular içerisinde motorlarla pompalayıp Derebaşı Deresi'nin debisini düşürmeye çalışıyordu. 

Kayıp gazetecinin cansız bedeni arama çalışmalarının 13. gününde Çaykara ilçesi Derebaşı HES Göleti'nin içerisinde arama çalışmaları sırasında gölete çekilen ağa takıldığı havadan drone ile görülürken, Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklama cesedin kayıp gazeteciye ait olduğu bildirildi. 

Kayıp gazeteci Abdülkadir Nişancı bulundu

Kayıp gazeteci Abdülkadir Nişancı bulundu


Yorumlar (3)
tın li 3 yıl önce
Allah cc rahmet eylesin inşAllah
vatandaş 3 yıl önce
Allahım gani gani rahmetler eylesin dağlar emsali hoş insandı
Doktor TS 3 yıl önce
Allah rahmet eylesin..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@